Директорам компаний с налоговым долгом могут запретить выезжать за пределы Украины
Верховная Рада продолжает рассматривать «ресурсный» налоговый законопроект 5600, который прошел первое чтение и в ближайшее время может быть принят в целом.
Співавтор матеріалу: Остап Семерак, партнер ЮФ Василь Кісіль і Партнери
У одному з попередніх випусків навігатора ми писали, яким чином Законопроєкт 5600 впливає на тютюнову галузь. Проте одна з ключових новел законопроєкту стосується всіх компаній — платників податків.
Зокрема, 5600 передбачає тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівнику компанії, яка має податковий борг.
До керівників яких компаній може бути застосовано таке обмеження?
До керівників юридичних осіб та постійних представництв нерезидентів.
За яких умов може бути застосовано обмеження щодо виїзду керівника компанії за межі України?
1. Сума податкового боргу компанії перевищує 1 мільйон гривень. Не лише факт, а й розмір податкового боргу має значення. Податковий борг виникає з дня, наступного за днем, коли платник податків мав заплатити задекларовані податки або ті податки і штрафи, які йому донарахував податковий орган за результатами перевірки. Проте, якщо компанія оскаржила податкові донарахування до суду чи до ДПС України, то сума податків не є узгодженою і податковий борг не виникає.
2. Компанія не сплатила податковий борг протягом 240 календарних днів з дня вручення податкової вимоги. Строк починає рахуватися саме з дня вручення податкової вимоги, а не дня виникнення податкового боргу як такого. Податковий орган має у належний спосіб вручити платнику податків офіційний документ — податкову вимогу для початку перебігу 240-денного строку.
3. Держава, в свою чергу, не має боргів перед компанією-боржником. Якщо компанія надміру сплатила податки чи очікує від держави бюджетне відшкодування ПДВ у сумі, яка дорівнює або перевищує суму податкового боргу, то вищевказані обмеження до її керівника не можуть застосовуватися.
Який механізм обмеження права виїзду за межі України до керівника компанії, яка має податковий борг?
Податківці не зможуть застосувати таке обмеження до керівника тільки з огляду на наявність у компанії непогашеного податкового боргу. Потрібне рішення суду, яке набрало законної сили. Податковий орган повинен подати відповідний позов до адміністративного суду за основним місцем реєстрації юридичної особи або постійного представництва нерезидента.
Справа розглядатиметься протягом 48 годин з дня подання податківцями відповідної позовної заяви. Рішення суду про встановлення обмеження у праві виїзду може бути оскаржене до апеляційного суду протягом 10 днів з дня його проголошення.
Звертаємо увагу на те, що зазначене обмеження передбачено податковим Законопроєктом 5600, який ще перебуває на розгляді у Верховній Раді.
Читайте также:
Сергей Верланов 5600: Почему «Антиахметовский» законопроект не такой уж анти-
Нагадаємо, що у липні НВ.Бізнес спільно з юридичною фірмою Василь Кісіль і Партнери запустили щотижневий огляд важливих для бізнесу законодавчих ініціатив, на які ще не пізно вплинути. Про те, яким чином бізнес може долучитися до творення актів законодавства і висловити свою думку стосовно актуальних проєктів регуляторних актів, ми писали у першому випуску нашого щотижневого огляду.
Усі випуски навігатора Ви можете прочитати за посиланнями:
- Як Netflix, the Economist, Instagram та інші будуть сплачувати ПДВ в Україні в 2022 році
- Як тютюнова галузь постраждає від «ресурсного» законопроєкту 5600
- Чи справді в Україні незабаром можна буде розплачуватися криптовалютою?
- Чи зараз ще можна придбати активи, які будуть амністовані?
- В Україні планують створити реєстр викидів та ввести нові штрафи на сотні тисяч гривень
- Як декларувати готівку в рамках податкової амністії
- Які податкові реформи нас чекають у 2021 — 2025 роках?
- Як податкова амністія вплине на кожного
- Обов’язкові електробуси та заборона дизельних та бензинових автомобілів
- Обов’язковий е-аудит та необґрунтовані запити платникам податків
- Нові деталі податкових перевірок