Припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС може початися 21 травня, – Wall Street Journal
Близькі до перемовин джерела стверджують, механізм впровадження режиму тиші вже напрацьовано.

Припинення вогню між Ізраїлем та палестинською бойовою групою ХАМАС може набути чинності вже 21 травня. Про це з посиланням на джерела, які брали участь у перемовинах, пише Wall Street Journal.
Співрозмовники повідомили, що Єгипет досяг успіху в перемовинах з керівництвом ХАМАС, а ізраїльські військові визнали, що близькі до досягнення своїх цілей. Адміністрація президента США очікує, що режим припинення вогню запрацює цього тижня.
Над перемовинами з прем'єром-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу та лідерами ХАМАС працювали Штати, кілька європейських держав, Єгипет та Катар. Офіційний представник США повідомив, що механізм припинення вогню напрацьовано, але лишається питання з терміном його втілення. Крім того, некерованими є палестинські ісламські джихадисти.
"Є побоювання, що угрупування може спровокувати ситуацію навіть після того, як сторони домовляться про припинення вогню", - пише видання.
За час цього спалаху конфлікту Джо Байден чотири раз говорив телефоном з Нетаньягу. Американський президент відзначав право Ізраїлю на самооборону, але закликав до шляху мирного врегулювання.
Посол Ізраїлю в США та ООН Гілад Ердан заявив, що ХАМАС "тепер прагне припинення вогню, щоб захистити свою терористичну інфраструктуру". Він додав, що Ізраїль шукає "ліки, а не лейкопластир" для захисту своїх громадян.
За словами анонімного представника єгипетської розвідки, політичному лідеру ХАМАС запропонували кілька варіантів мирного врегулювання. Перший - припинення вогню з обох боків без будь-яких умов. Другий - згода ХАМАС і Ізраїлю на тимчасову зупинку бойових дій для перемовин щодо довготривалого припинення вогню.
Воддночас ХАМАС нібито висуває Ізраїлю вимоги призупинити військову кампанію в Газі та надати мусульманам свободу віросповідання в комплексі Аль-Акса в Єрусалимі. Також група просить звільнити всі заарештованих палестинців і арабів під час заворушень в Єрусалимі.
Ізраїльска поліція повідомила, що вже зняла тимчасову заборону на молитви мусульман в комплексі Аль-Акса. Також заявляється, що деяких затриманих за заворушення палестинців вже відпустили, але це непов'язано з вимогами ХАМАС.
Ізраїль заявляє, що цей спалах конфлікту був спричинений ХАМАС випуском ракет по Єрусалиму 10 травня. Атаки відбулися на тлі слухань в суді щодо виселення палестинців з деяких будинків у Єрусалимі, а також святкування дня Єрусалиму. З того дня ХАМАС застосував близько 4000 ракет та ударів, внаслідок чого загинули 12 людей. У секторі Гази загинули 219 людей, зокрема 63 дитини. Ізраїльська армія під час обстрілів цілила в будинки, будівлі та інфраструктуру бойовиків ХАМАС.