Гід The Village. Як помити вдома вікна: поради від експерта
Вчимося мити вікна, не шкодячи їм і не залишаючи розводів
Редакція The Village Україна запитала у фахівця із прибирання, як правильно мити вікна, а також про те, які помилки найчастіше допускають у процесі.
Євгеній
директор із прибирання у клінінговій компанії
Для якісного виконання роботи потрібно дотримуватися порядку миття вікон:
Вікна слід мити двічі на рік: наприкінці осені та навесні. Можна частіше, якщо вікна перебувають над трасою. Краще мити за похмурої погоди, коли немає прямих сонячних променів, без вітру та дощу. У сонячну погоду варто уникати миття вікон через спеку, а також з огляду на те, що мийні засоби будуть надто швидко висихати. Треба дочекатися вечора, коли сонце сяде, і розпочинати вже після цього.
Якщо у вас є москітна сітка, помити її можна доволі просто – достатньо мати губку або шубку з мікрофіброю та мийний засіб. Мити краще в душовій кабіні або ванній, щоби не забруднювати домівку.
Захисну плівку варто прибирати з вікон якнайшвидше після встановлення. Після першого місяця зняти плівку буде майже неможливо, оскільки плівка під дією сонця прилипне до скла, і знадобляться дорогі послуги клінінгової компанії. Вчасне зняття допоможе заощадити багато грошей.

Залежно від матеріалу віконних рам, зважайте на мийний засіб, який використовуєте. Дерево не любить мийні засоби на основі аміаку або зі спиртом. Щоби не пошкодити дерево, достатньо використовувати мильний розчин без аміаку й нашатирного спирту. Мильний розчин добре поглинає забруднення з вікон. Алюміній не любить лужні та кислотні мийні засоби, як-от засоби для санвузла та духової шафи чи розчинники фарб. Окрім того, якщо це мийний засіб зі вмістом аміаку, то він ще може пошкодити дерев’яні або металеві поверхні, а також натуральний і штучний камені. Наприклад, якщо це мармурові, дерев’яні чи тканинні підвіконня, де роблять лаунж-зону для читання.
Кислотні мийні засоби працюють із кальцієвим нальотом, який залишається від дощу та снігу. А лужні мийні засоби допомагають упоратися із продуктами вихлопних газів, що осідають на склі.
Існують аналоги таких професійних мийних засобів, які можна зробити в домашніх умовах:
- Розчин з оцту та води допомагає відмити вікна після крапель дощу, снігу та розводів, які залишаються після опадів. У майбутньому такі розводи перетворюються на стійкий кальцієвий наліт, який доведеться прибирати з відновлювальним клінінгом, а іноді й поліруванням склопакета.
- Розчин гліцерину або рідину для полоскання білизни, змішані у пропорції з водою, можна використовувати також додатково як домашню альтернативу водовідштовхувальним мийним засобам, якщо часто йдуть дощі.
- Розчин мийного засобу для посуду з аміаком чи нашатирним спиртом допомагає змити з вікна продукти вихлопних газів, які осідають на склі та пластику. Бувають розводи, які не піддаються відмиванню, саме такі спеціальні розчини допомагають позбутися їх.
Лайфхаки
Робот-пилосос. Сьогодні існують спеціальні роботи-пилососи з магнітними склізами, які працюють аналогічно пилосмоку для миття підлоги. У такому разі ви – не учасник миття, робот миє все за вас, але існує один недолік – потрібно буде чистити віконні рами. Також робот не може помити кутові частини вікон.
S-подібна техніка стягування рідини. Існують поширені техніки стягування знизу догори або з лівого боку до правого, але найкращою є техніка стягування у формі літери «S», де рука не відривається у процесі від склопакета. Із внутрішньої частини скла це досить зручно. Із зовнішньої може бути незручно, якщо ви живете на високому поверсі. Та якщо ви живете у приватному секторі або на першому-другому поверсі та маєте драбину, проблем не виникне.
Колективно сплачувати послуги альпіністів. Послуги альпіністів-клінерів можуть бути надто дорогими для однієї людини, адже мінімальна ціна їхніх послуг – 2000 гривень. Та в багатоповерхових будинках можна колективно домовлятися про збір коштів для того, щоб альпіністи двічі на рік мили вікна в будинку із зовнішнього боку на всіх поверхах.
Найбільш поширені помилки під час миття вікон