
Обіцянка Трампа. Коли Києву передадуть Patriot
В західних виданнях різниться інформація щодо передачі Patriot для України: одні ЗМІ пишуть, що США мають дефіцит цих систем, інші - вся зброя нібито може бути негайно відправлена Києву.
Президент США Дональд Трамп у понеділок схвалив план, згідно з яким європейські союзники купують американську військову техніку на мільярди євро, яку потім передадуть Україні.
Трамп не навів усіх подробиць, лише сказавши, що вартість зазначеної зброї становить "мільярди". Але коли його запитали, чи включала угода системи Patriot та ракети-перехоплювачі, він відповів: "Це все".
Україна неодноразово зверталася до США з проханням надати більше батарей та ракет Patriot - однієї з небагатьох систем протиповітряної оборони у світі, яка може надійно збивати балістичні ракети.
"Є одна країна"
"17 систем Patriot готується до відправки. Їм не потрібні будуть всі, але велика кількість з цих систем будуть на полі бою. Це 17 Patriot, це все інше. Вони дуже скоро прибудуть до України. Деякі прибудуть протягом кількох днів. Україна відчує себе сильнішою", - сказав вчора Трамп.
"У нас є одна країна, яка має 17 Patriot, готових до відправки. Вони їм не потрібні. Тож ми домовимося, куди підуть ці комплекси або значна частина з них, це можна зробити дуже швидко", - додав він на зустрічі з генсекретарем НАТО Марком Рютте.
Зброя вже готова?
Сьогодні видання The New York Times з посиланням на джерела повідомило, що майже вся американська зброя, яка, згідно з новою угодою між Вашингтоном і НАТО, має бути передана Альянсу для подальшої поставки в Україну, вже готова до відправлення.
NYT зазначає, що йдеться або про зброю з наявних запасів, або про щойно вироблену.
Дефіцит у США
В той же час видання Military Watch Magazine пише, що Україна найближчим часом не отримає саме нові системи протиповітряної оборони Patriot, попри заяву Трампа. Причина затримки - нібито критичне скорочення американських запасів озброєння.
Журналісти нагадують, що зобов'язання Трампа щодо постачання Patriot було зроблено лише через кілька днів після того, як він заявив, що ця система є "дуже рідкісною… і дуже дорогою".
"Гостра нестача систем у Штатах гарантуватиме, що в найближчому майбутньому поставки не будуть здійснюватися. Раніше в липні повідомлялося, що запаси ракет-перехоплювачів класу "земля-повітря" для цих систем вичерпані до 25 відсотків від обсягу, який Пентагон вважає необхідним", - говориться в статті.
Дефіцит ракет-перехоплювачів посилився після ударів балістичних ракет Корпусу вартових ісламської революції по об'єктах ВПС США на авіабазі Аль-Удейд у Катарі, 23 червня. Тоді системи Patriot запустили десятки ракет-перехоплювачів.
"Таким чином, очікується, що поповнення арсеналів армії США конкуруватиме з попитом на постачання в Україну", - резюмують журналісти.
Заява Німеччини
Те, що Берлін і Вашингтон не ухвалили остаточне рішення щодо передачі Україні двох систем Patriot підтвердив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Він заявив, що домовленість очікується "протягом кількох днів або тижнів".
Як пише Reuters, виступаючи у Вашингтоні, Пісторіус сказав, що переговори продовжаться на робочому рівні для остаточного узгодження деталей, зокрема кількості пускових установок і ракет, які можуть бути включені до угоди.
За його словами, якщо угода буде укладена, перша партія Patriot може бути відправлений до України протягом кількох місяців. В той же час він відмовився коментувати, чи стосувалися переговорів також наступальної зброї для Києва.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp