Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Шпигував за ППО біля Чорного моря: агент ФСБ отримав вирок

16:49:07

За доказовою базою Служби безпеки 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна отримав агент ФСБ, який коригував повітряні атаки Росії по Одещині. Про це повідомила пресслужба СБУ в понеділок, 7 липня.   Зловмисник наводив російські дрони-камікадзе та ракетне озброєння на припортову інфраструктуру. Також агент намагався виявити і передати куратору бойові позиції зенітно-ракетних комплексів та радіолокаційних станцій ЗСУ, що обороняють повітряний простір біля акваторії Чорного моря.   У разі отримання відповідних координат, росіяни сподівалися використати їх для "обходу" української ППО під час нової серії ударів по Одещині.   Співробітники СБУ спрацювали на випередження і затримали зрадника у травні 2024 року, коли він проводив дорозвідку поблизу потенційної "цілі".   За даними слідства, завдання ворога виконував керівник місцевої компанії з працевлаштування моряків на риболовецькі й торговельні судна. Агент фіксував локації "потрібних" об’єктів під прикриттям робочих поїздок по регіону. Під час обшуків у нього вилучено телефон із доказами роботи на РФ.   На підставі доказів суд визнав зловмисника винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану та призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Нагадаємо, раніше до 15 років тюрми з конфіскацією майна засуджено агента ФСБ, який шпигував за оборонцями Харкова під виглядом поїздок на дачу . СБУ також довела провину 30-річної агентки ФСБ з Борисполя, котра коригувала авіаудари росіян по Київщині за допомогою "відеопасток". Жінка отримала 15 років ув’язнення.

ГУР оприлюднило наказ про збільшення кількості військ РФ у Вірменії

16:24:49

Командувач військами південного військового округу армії РФ віддав наказ про "доукомплектування" російської військової бази у вірменському місті Ґюмрі та відбір кандидатів для служби. Про це повідомила пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України в понеділок, 7 липня.   ГУР оприлюднило телеграму тимчасово виконуючого обов’язки начальника штабу південного військового округу ЗС РФ генерал-майора Сергія Зємскова. У документі міститься наказ командувача військами південного військового округу ЗС РС про нарощування угруповання російських військ шляхом так званої доукомплектації російської військової бази в місті Ґюмрі (Вірменія).   Зокрема, у телеграмі зазначили перелік заходів із термінового "доукомплектування" підрозділів частини росіян завдяки відбору особового складу з 8-ї, 18-ї, 49-ї та 58-ї загальновійськових армій південного військового округу РФ.   Водночас командирам підрозділів наказали сприяти проведенню відбору кандидатів для проходження служби в Ґюмрі.   У ГУР зазначили, що наказом Москва уточнює вимоги до професійної придатності, рівня психологічної стійкості та бойової підготовки особового складу, що входитиме до майбутнього міжнародного контингенту. Так, росіяни забороняють відбирати осіб, що "брали участь у незаконному обігу наркотичних речовин, психотропних речовин".

Атака дронів на Харків: відомо про першу жертву

15:50:34

У лікарні померла 34-річна жінка, яка зазнала тяжкого поранення внаслідок атаки дронів по Холодногірському району Харкова. Про це повідомила пресслужба обласної прокуратури в понеділок, 7 липня.   "На жаль, 34-річна жінка, яка зазнала тяжкого поранення внаслідок атаки російських БпЛА по Холодногірському району Харкова, померла у лікарні. Кількість людей, які отримали поранення або зазнали гострого шоку, зросла до 34", - йдеться у повідомленні.   Збільшилася й кількість дітей, які отримали гостру стресову реакцію внаслідок удару безпілотників. Тепер їх четверо: хлопчики семи та 17 років і дівчатка 14 та дев’яти років.   Нагадаємо, зранку під атакою "шахедів" опинилися Харків і Запоріжжя.  Росіяни цілилися у будівлі ТЦК , де постраждали військові. Удар по Запоріжжю: кількість постраждалих зросла

СБУ выявила 21організатора схем для ухилянтів

15:29:24

Служба безпеки та Національна поліція заблокували шість нових схем ухилення від мобілізації у різних регіонах України. Затримано 21-го організатора оборудок. Про це повідомила пресслужба СБУ в понеділок, 7 липня.   Серед фігурантів керівник медзакладу Київської облради, директори гімназій та лікарі різного профілю. За суми від 2500 до 15 000 доларів вони оформлювали військовозобов’язаним "бронь" через фіктивне працевлаштування, готували фальшиві меддовідки "про непридатність до служби" та допомагали нелегально виїхати у країни Євросоюзу.   Так, у столичному регіоні з атримано директора медичного коледжу Київської облради, який брав гроші за виготовлення документів про непридатність до служби, у тому числі оформлення фейкової інвалідності. Для підготовки підроблених меддовідок фігурант використовував особисті зв’язки серед посадовців військово-лікарської комісії.   На Чернігівщині підозру отримав місцевий ділок, який фіктивно працевлаштовував чоловіків призивного віку в місцеві гімназії. Це давало їм право отримати відстрочку від мобілізації.   Для цього фігурант залучив п'ятьох керівників навчальних закладів, які за "відсоток" наймали працівників, котрі насправді не з’являлися на території освітніх установ. Наразі всі зловмисники затримані правоохоронцями.   У Хмельницькому затримано підприємицю, яка продала понад 100 фейкових документів про непридатність до служби через "наявність хронічних хвороб". Для виготовлення фальшивок вона залучила чотирьох знайомих лікарів: ревматолога, офтальмолога, ортопеда-травматолога та уролога.

Британська розвідка проаналізувала чистки в армії Росії

14:00:20

Британська розвідка проаналізувала ув’язнення колишнього заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова. Про це йдеться у звіті Міністерства оборони Великої Британії, опублікованого в соцмережі X у понеділок, 7 липня.   Колишнього заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова 1 липня визнали винним у розкраданнях і відмиванні коштів. Суд засудив його до 13 років позбавлення волі.   До арешту у квітні 2024 року Іванов курирував масштабні проєкти військового будівництва і закупівель. Зокрема - відновлення інфраструктури на тимчасово окупованих українських територіях.   Повідомлення про розкішний спосіб життя Іванова викликали обурення навіть у самому Кремлі. Це контрастувало з риторикою російського диктатора Володимира Путіна про створення "нової національної еліти" - тих, хто відзначився на війні проти України. Іванов став одним із яскравих символів розриву між офіційною ідеологією і реальністю життя російської військової верхівки.   Зазначається, що Іванов - найпомітніша фігура, засуджена в рамках кампанії проти корупції серед вищих чиновників. Разом із ним під удар потрапили й інші, тісно пов'язані з колишнім міністром оборони Сергієм Шойгу.   Сам Шойгу був звільнений 12 травня 2024 року і переведений на посаду секретаря Ради безпеки РФ. Це вказує на масштабні кадрові чистки в оточенні Путіна.   За даними британської розвідки, глибоко вкорінена корупція у військовому міністерстві Росії підриває ефективність армії. Однак її повне викорінення не входить у цілі російської влади.   Корупція залишається частиною системи, необхідної для її функціонування. Кремль, найімовірніше, намагається лише знизити рівень крадіжок до контрольованого рівня, щоб зберегти керованість у військовому відомстві, зазначають у Міноборони Британії.   Нагадаємо, 1 липня колишнього заступника міністра оборони Росії Тимура Іванова було визнано винним у розкраданні та відмиванні коштів і засуджено до 13 років ув'язнення. Чистки в армії РФ. Як усувають тих, хто провинився