Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Росіяни на ТОТ навчають молодь виявляти "нелояльне населення"

03:49:31

  На тимчасово окупованих територіях України російські інструктори організовують спеціальні курси для молоді, спрямовані на виявлення "нелояльних мешканців" і складання доносів. Про це у п'ятницю, 4 липня, повідомив Центр національного спротиву на своєму Telegram-каналі.   Як повідомляється у дописі, особливу увагу окупанти приділяють підліткам, прагнучи посилити репресивний апарат та поступово знищувати українську ідентичність.   Згідно з даними ЦНС, російські інструктори впроваджують так звані курси "виявлення деструктивної поведінки молоді", залучаючи активістів кремлівських молодіжних організацій.   Насправді, молодь навчають розпізнавати "нелояльних мешканців" і складати доноси, - йдеться в повідомленні.   Раніше стало відомо, що росіяни створюють закритий реєстр "активістів" на ТОТ, аби взяти під контроль будь-яку активність у регіоні й набрати масовку для ініціатив окупаційних адміністрацій.   Геноцид триває: навіщо Путін роздає паспорти на ТОТ    

Словаччина вкотре заблокувала санкції проти Росії

03:04:26

  Словаччина знову заблокувала ухвалення 18-го пакету санкцій проти Росії після засідання постійних представників країн-членів ЄС, повідомляє  у п'ятницю, 4 липня, агентство TASR із посиланням на відділ комунікацій МЗС та європейських справ Словаччини.   Уряд під керівництвом Роберта Фіцо неодноразово заявляв, що без належних гарантій з боку Єврокомісії, спрямованих на мінімізацію негативних наслідків програми для Словаччини, підтримка санкційного пакету є неможливою. Ініціатива RePowerEU передбачає припинення імпорту російського природного газу до Європейського Союзу з 2028 року, що, на думку прем'єра Словаччини, може мати значний вплив на економіку країни.   МЗС Словаччини зазначило, що країна позитивно оцінює переговори з Єврокомісією щодо енергетичних питань, спрямованих на глибше розуміння її специфічних застережень. Водночас було наголошено на вразливому становищі Словаччини через потенційні наслідки ініціативи RePowerEU.   Як пише видання, цього тижня до Словаччини прибули представники високого рівня групи експертів Єврокомісії для обговорення проблемних аспектів програми. Міністерство економіки країни разом із енергетичними компаніями та промисловими підприємствами вказує на те, що RePowerEU становить серйозний виклик для економічної конкурентоспроможності держави. Особливе занепокоєння висловлюється щодо цін на енергоносії та енергетичної безпеки.   Словаччина наразі залишається на своїй позиції й продовжує блокувати ухвалення санкційного пакета. Водночас МЗС висловлює готовність до конструктивного діалогу з Єврокомісією, який має бути спрямований на пошук спільних рішень в інтересах громадян та бізнесу країни. Однак поки що переговори не призвели до усунення ключових застережень уряду Братислави щодо програми RePowerEU.   Нагадаємо,  Угорщина та Словаччина не підтримали санкції , які обмежують імпорт дешевих російських енергоносіїв.   Раніше повідомлялося, що Єврокомісія працює над зняттям застережень Словаччини в рамках узгодження 18-го пакета санкцій ЄС.     

Саміт Молдова-ЄС засудив війну РФ і вимагає вивести війська з Придністров’я

02:26:29

  На Саміті Молдова-ЄС було рішуче засуджено військову агресію Росії проти України та гібридні атаки, спрямовані на підрив безпеки регіону. Спільна декларація, підписана представниками ЄС та Молдови, наголошує на важливості протидії загрозам РФ і містить вимогу до Росії негайно вивести війська з території окупованого Придністров’я. Про це у п'ятницю, 4 липня,  інформує  сайт Європейської комісії.    "Ми знову заявляємо про наше рішуче засудження військової агресії Росії проти України. У цьому контексті ми разом протидіємо цим загрозам та підтверджуємо непохитну підтримку ЄС суверенітету, стабільності, стійкості та економічного розвитку Молдови", - йдеться у документі.   В декларації також акцентовано, що співпраця між ЄС та Молдовою є ключовою в контексті викликів регіональній стабільності, спричинених війною в Україні. Сторони висловили непохитну підтримку суверенітету, економічного розвитку та стійкості Молдови, а також протидіють спробам дестабілізації шляхом надання допомоги в боротьбі із гібридними загрозами.   Особливу увагу документ приділяє російським кібератакам, використанню енергетики як інструменту тиску та втручанню у виборчі процеси. ЄС засуджує ці спроби впливу, наголошуючи на необхідності збереження демократичних процесів і політичної стабільності у Молдові. Представники Союзу також висловили занепокоєння щодо масштабних корупційних схем, які здійснюються через місцевих посередників за підтримки Росії.   Заключною вимогою декларації стало негайне виведення російських військових формувань із тимчасово окупованого Придністров’я, що є важливим кроком для встановлення стабільності в регіоні.   Нагадаємо, що у Кишиневі 4 липня розпочався перший саміт Молдова-ЄС за участі керівництва країни та керівництва Євросоюзу.   Раніше повідомлялося, що представники європейських країн, зокрема Данії, Австрії та Польщі відреагували на масований удар РФ по Україні.   

Трамп перегляне поставки Patriot Україні - Reuters

00:54:16

  Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп після розмови із президентом України Володимиром Зеленським може відновити постачання ракет Patriot Україні. Про це у п'ятницю, 4 липня, повідомляє Reuters.   Зокрема, йдеться про десятки ракет протиповітряної оборони, які критично важливі для України в контексті її захисту від російських нападів.   За даними джерел Reuters, Вашингтон призупинив частину постачання зброї, що викликало занепокоєння українського уряду щодо ослаблення оборонного потенціалу країни. Київ також звернувся із запитом на продаж додаткових ракет і систем Patriot, які є ключовими для захисту цивільного населення в умовах посилення авіаударів.   Одне із джерел зазначає оптимізм щодо потенційного поновлення постачання ракет після успішної розмови між Трампом та Зеленським. Американське видання Axios уточнило, що бесіда між президентами тривала близько сорока хвилин. Трамп пообіцяв перевірити стан поставок американської зброї та обговорити можливості відновлення передачі необхідного озброєння.   Після цієї розмови Зеленський заявив, що вони домовилися про організацію зустрічі між командами обох країн для координації зусиль задля зміцнення протиповітряної оборони України.      

Європа має "залізти в свої кишені": Данія, Польща, Австрія засуджують РФ

00:23:34

  Представники європейських країн, зокрема Данії, Австрії та Польщі, у п'ятницю, 4 липня, відреагували на  масований удар РФ по Україні . Найкращою реакцією, на їхню думку, мають стати рішучі заходи з боку Європи - інвестиції на посилення української оборони, а також посилення тиску на країну-агресорку Росію.   Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен в інтерв'ю DR  заявив , що Європа повинна "залізти в свої кишені" і зробити активні кроки у відповідь. На його думку, найбільш ефективним рішенням стане значна фінансова підтримка української обороноздатності.   Расмуссен підкреслив, що кошти для таких інвестицій можуть бути отримані з заморожених російських активів. Як країна, що наразі очолює Європейський Союз, Данія вже аналізує цю можливість. Він також додав, що збільшення фінансування дозволило б Україні виробляти вдвічі більше військової техніки, якщо вона матиме достатньо ресурсів для цього.     Данський дипломат окремо прокоментував призупинку поставок американських ракет до України. Він наголосив, що обмеження з боку США не означають повної ізоляції європейських країн, адже вони все ще можуть здійснювати закупівлі озброєння в Штатів.     Також очільниця Міністерства закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер у соцмережі Х рішуче засудила російський нічний обстріл України, зокрема столиці, заявивши про необхідність посилення міжнародного тиску на Росію задля встановлення "справжнього миру".   За словами австрійської міністерки, Росія посилила свою агресію після того, як Україна висловила готовність до змістовних переговорів про мир і припинення бойових дій. Вона підкреслила, що кількість жертв серед цивільного населення продовжує зростати, а минулої ночі було серйозно пошкоджено польське консульство в Києві.   Своєю чергою, міністерство закордонних справ Польщі скерувало офіційну ноту до посольства Росії, висловлюючи категоричний протест у зв’язку з російськими авіаударами по території України. Про це у п'ятницю, 4 липня,  повідомляє  Радіо Свобода.   У міністерстві зазначили, що внаслідок цих атак була  пошкоджена будівля Консульського відділу  польського посольства в Києві. Попередні висновки вказують на те, що причиною пошкоджень став російський безпілотник або його уламки.   Під час початкового огляду встановлено пошкодження даху та фасаду будівлі, які наразі оцінюються як незначні. Зафіксованих постраждалих немає.   МЗС Польщі підкреслило, що такі дії з боку Росії протирічать нормам міжнародного права, зокрема положенням Віденської конвенції 1961 року.   Раніше повідомлялося, що під час нічної атаки Україна змогла знешкодити більшість цілей , але були зафіксовані влучання у вісьмох місцях і падіння уламків у тридцяти трьох локаціях, найбільше у Києві.    

Перший спаринг Шахтаря вдалий: команда здобула мінімальну перемогу

22:33:01

  Товариський матч, перший напередодні нового сезону, Шахтар грав із хорватським клубом Гориця. Почали матч "гірники" зі швидких атак, однак відразу здобути результат не змогли.   Перші гідні моменти виникали саме в їхніх суперників, але й вони не змогли скористатися своїми шансами. У своїх діях воротар донецької команди Різник був на висоті: він зміг відбити удар, що йшов низом, і дотягнувся до м’яча, який летів під перекладину.   Шахтар знайшов, чим відповісти супернику. Але так само мимо цілі. Спочатку легіонер із Буркіна-Фасо Траоре, отримавши навіс від Судакова, пробивав головою у ворота, але м’яч полетів вище, а деякий час потому Швед, відійшовши з флангу ближче до центру, зафутболив м’яч повз штангу.   Суперник же в особі Пршира в роздягальню дальнім ударом перевірив на міцність перекладину воріт Різника.   Рахунок у матчі було відкрито в другому таймі, коли на початку другої половини зустрічі після прострілу Педро Енріке Егінальду після прориву по флангу замкнув передачу головою.   І ще міг відзначитися Кевін, який, обігравши суперника дрібною ходою на вході у штрафний майданчик, ледь не порвав дев'ятину   Далі гра пішла за сценарієм Шахтаря. Але результативність теж кульгала: ні той же Кевін, ні Аліссон у падінні через себе не змогли принести ще очки команді.   Хай там як, але команда Арди Турана відзначила дебют свого головного тренера переможною грою.   Шахтар – Гориця – 1:0   Гол : Егінальду, 51   Шахтар:   1-й тайм: Різник – Конопля, Грам, Матвієнко, Азаров – Назарина (Егінальду, 29) – Швед, Судаков, Педріньйо, Невертон – Траоре (Глущенко, 31);   2-й тайм: Фесюн – Вінісіус, Бондар, Фарина, Педро Енріке – Марлон, Бондаренко, Очеретько, Аліссон, Кевін – Егінальду.   Новини від  Корреспондент.net  в Telegram і WhatsApp. Підписуйтеся на наші канали  https://t.me/korrespondentnet  і  WhatsApp

Перший спаринг Шахтаря вдалий: команда здобувала мінімальну перемогу

22:29:49

  Товариський матч, перший напередодні нового сезону, Шахтар грав із хорватським клубом Гориця. Почали матч "гірники" зі швидких атак, однак відразу здобути результат не змогли.   Перші гідні моменти виникали саме в їхніх суперників, але й вони не змогли скористатися своїми шансами. У своїх діях воротар донецької команди Різник був на висоті: він зміг відбити удар, що йшов низом, і дотягнувся до м’яча, який летів під перекладину.   Шахтар знайшов, чим відповісти супернику. Але так само мимо цілі. Спочатку легіонер із Буркіна-Фасо Траоре, отримавши навіс від Судакова, пробивав головою у ворота, але м’яч полетів вище, а деякий час потому Швед, відійшовши з флангу ближче до центру, зафутболив м’яч повз штангу.   Суперник же в особі Пршира в роздягальню дальнім ударом перевірив на міцність перекладину воріт Різника.   Рахунок у матчі було відкрито в другому таймі, коли на початку другої половини зустрічі після прострілу Педро Енріке Егінальду після прориву по флангу замкнув передачу головою.   І ще міг відзначитися Кевін, який, обігравши суперника дрібною ходою на вході у штрафний майданчик, ледь не порвав дев'ятину   Далі гра пішла за сценарієм Шахтаря. Але результативність теж кульгала: ні той же Кевін, ні Аліссон у падінні через себе не змогли принести ще очки команді.   Хай там як, але команда Арди Турана відзначила дебют свого головного тренера переможною грою.   Шахтар – Гориця – 1:0   Гол : Егінальду, 51   Шахтар:   1-й тайм: Різник – Конопля, Грам, Матвієнко, Азаров – Назарина (Егінальду, 29) – Швед, Судаков, Педріньйо, Невертон – Траоре (Глущенко, 31);   2-й тайм: Фесюн – Вінісіус, Бондар, Фарина, Педро Енріке – Марлон, Бондаренко, Очеретько, Аліссон, Кевін – Егінальду.   Новини від  Корреспондент.net  в Telegram і WhatsApp. Підписуйтеся на наші канали  https://t.me/korrespondentnet  і  WhatsApp

Умовно покарані: гранди європейського футболу вдалися до фінансового обману

21:29:21

  Спілка європейських футбольних асоціацій присудила штрафи деяким клубам європейських чемпіонатів, які проігнорували правила організації, що стосуються фінансових питань.   Правилами УЄФА встановлюється перевірка фінансової складової роботи клубів, які є членами організації. У звітах деяких клубів за 2023 і 2024 роки були виявлені певні невідповідності.   Клуби, що проявили недбалість у роботі з фінансами, це Челсі, Барселона, Ліон, Астон Вілла, Порту, Хайдук. Вони свої незаконні дії визнали.   УЄФА дала дозвіл цим клубам привести фінзвітність про їхню діяльність у відповідність із регламентом організації, але при цьому призначила штрафні санкції.   Всі клуби сплатять хто які штрафи. Найбільший штраф у Челсі - 80 млн умовно, із зазначеної суми 20 млн обов’язкові до оплати.    Барселона і Ліон оштрафовані на менші суми - 50 і 60 млн євро умовно, а ось штраф 1,2 млн євро дістався Хайдуку, що є найменшим з усіх штрафів.   Новини від  Корреспондент.net  в Telegram і WhatsApp. Підписуйтеся на наші канали  https://t.me/korrespondentnet  і  WhatsApp