Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У Києві через нічну атаку пошкоджено залізницю: потяги затримуються

07:43:07

У ніч проти 4 липня російські війська атакували Київ дронами та балістичними ракетами. Унаслідок ворожого обстрілу було пошкоджено залізничну інфраструктуру. Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці.   Зазначається, що пасажирські поїзди західного напрямку прямують відхіленим маршрутом через Вишневе та Дарницю, що спричиняє затримки до двох годин.   Kyiv City Express поки виконує маршрути тільки північним напівкільцем Святошин - Почайна - Дарниця (в обидвох напрямках). Через суміщення з пасажирськими поїздами можливі відхилення від графіку руху.   "Перепрошуємо та вже оперативно ремонтуємо, резервні тепловози будуть довозити поїзди в межах столиці при поновленні руху на дільниці Святошин - Київ-Пасажирський", - додали в УЗ. Нагадаємо, вночі 4 липня Київ зазнав масованої атаки російських безпілотників та ракет , у кількох районах було зафіксовано падіння уламків та пожежі. Постраждали 19 людей .

У Бурунді натовп вбив шістьох людей, звинувачених у чаклунстві

06:00:04

Шістьох людей, звинувачених у чаклунстві, було вбито у східноафриканській державі Бурунді. Про це у четвер, 3 липня, повідомило  AFP з посиланням на місцевого чиновника.   За словами джерела, інцидент стався 30 червня після звинувачень, висунутих членами впливового молодіжного руху правлячої партії, відомого як "Імбонеракуре". ООН та правозахисні організації характеризують цю групу як збройне ополчення.     Чиновник розповів, що група молодих людей з "Імбонеракуре" увірвалася до будинків близько 10 осіб, звинувачених у чаклунстві, а потім напала на них. Шестеро людей було вбито, двоє з них спалено живцем. Інші були забиті кийками або побиті камінням, яке кидало їм у голови, додав він.   За його словами, ще трьох людей також було побито, але врятовано після втручання поліції.   Губернатор провінції Бужумбура Дезіре Нсенгіюмва заявив 1 липня, що у зв'язку з інцидентом було заарештовано 12 людей.   Декілька правозахисних груп, включно з Human Rights Watch, звинувачували "Імбонеракуре" у вбивствах і тортурах десятків людей, особливо під час авторитарного правління колишнього президента П'єра Нкурунзізи, який перебував при владі з 2005 по 2020 рік.   Як зазначає AFP, лише минулого року Верховний суд країни засудив колишнього прем'єр-міністра до довічного ув'язнення за звинуваченнями, які включають "використання чаклунства для загрози життю президента, дестабілізації економіки та незаконного збагачення".   В індійському окрузі Малкангірі місцевий чаклун під час вигнання бісів з клієнтки підпалював її і примушував їсти свинячі фекалії.

У Сирії представили новий герб країни

05:30:02

Президент Сирії Ахмед аш-Шараа представив новий державний герб країни на офіційній церемонії у Дамаску. Про це у четвр, 3 липня, повідомляє агентство SANA .   Новий герб Сирійської держави є орлом з трьома зірками над головою. Хвіст орла прикрашений п'ятьма пір'їнами, кожна з яких символізує один з основних географічних регіонів Сирії: північний, східний, західний, південний та центральний.   Кожне крило складається з семи пір'їн, загалом у орла чотирнадцять пір'їн, що представляють всі сирійські провінції.   "Цей символічний симетричний розподіл наголошує на важливості кожної провінції та її ролі у стабільності держави", - пише SANA.   За словами аш-Шараа, новий візуальний образ Сирії, представлений у вигляді хижого птаха, символізує силу, рішучість, швидкість, майстерність, гострий зір та мудрість.   "Цей птах - майстерний маневрений боєць, що ширяє в небесах, умілий мисливець, захисник своєї сім'ї. Його колір - немов чистий метал, який не підвладний часу. Таким був сирійський народ упродовж усієї історії, і таким він має бути у новій ері", - сказав він.

Чоловік намагався пронести зброю до будівлі конгресу США

00:26:56

Чоловік намагався пронести саморобну зброю в одну з будівель конгресу США минулого тижня, його затримали. Про це у четвер, 3 липня, повідомляє телеканал CBS .   "Чоловік зі штату Меріленд звинувачується у спробі пронесення саморобної зброї в одну з будівель Палати представників минулого тижня", - йдеться у матеріалі телеканалу.   За даними CBS, вранці 24 червня 35-річний Джейсон Уайт спробував пронести зброю через контрольно-пропускний пункт у будівлі Кеннон Хаус Офіс Білдінг (Cannon House Office Building). Зброю було виявлено, коли Уайт поклав свою сумку у металодетектор біля входу до будівлі, повідомила поліція.   Зазначається, що в момент події в Палаті представників відбувалося засідання, а до комплексу будівель Капітолію прибували конгресмени та інші співробітники для зборів комітетів.   Уайт заявив офіцерам, що забув про наявність зброї у своїй сумці. Як наголосили в поліції, чоловік не має дозволу на носіння зброї у Вашингтоні, а термін дії її дозволу для Меріленда минув.   За даними слідства, на зброї Уайта був відсутній серійний номер, довжина стовбура становила менше 12 дюймів, а сама зброя була "цілком справна".   Раніше у Вашингтоні поблизу Єврейського  музею застрелили двох співробітників посольства Ізраїлю.   У США правоохоронці затримали 57-річного Венса Боелтера, підозрюваного у вбивстві та замаху на депутатів-демократів у штаті Міннесота.

РФ стала першою країною, яка офіційно визнала режим талібів

23:59:40

У Росії офіційно визнали Ісламський Емірат Афганістан - державне утворення, кероване рухом "Талібан". Про це у четвер, 3 липня, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Росії.     Як зазначили у відомстві, заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко прийняв копії вірчих грамот від нового афганського посла в Москві Гуль Хасана. За словами російського посла в Кабулі Дмитра Жирнова, рішення про визнання було ухвалено очільником Кремля Володимиром Путіним за пропозицією глави МЗС Сергія Лаврова.   Таким чином, Росія стала першою країною в світі, що офіційно визнала Ісламський Емірат Афганістан, незважаючи на те, що рух "Талібан" до недавнього часу вважався в Росії терористичним.   Перед цим у грудні 2024 року Держдума РФ ухвалила закон, що дозволяє виключити "Талібан" із відповідного списку, а 17 квітня 2025 року Верховний суд РФ офіційно скасував заборону на діяльність цього руху в країні.   Раніше МЗС і мінюст Росії доповіли очільнику Кремля Володимиру Путіну, що заборонений у РФ  рух Талібан можна виключити зі списку заборонених організацій .