Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

РФ атакувала БпЛА Ізмаїльський район Одещини

01:46:32

  У ніч на середу, 2 липня, Росія завдала удару по Вилківській територіальній громаді Ізмаїльського району Одеської області за допомогою ударних безпілотників. Про це  повідомила пресслужба Ізмаїльської районної військової адміністрації.   Частину ворожих безпілотників було збито силами ППО, однак деякі об'єкти зазнали пошкоджень.   Як повідомили в РВА, під вогонь потрапили об'єкти припортової та туристичної інфраструктури. Постраждалих серед населення немає.   Повітряна тривога, викликана загрозою застосування ударних дронів, тривала в Одеській області з 22:40 1 липня до 00:18 2 липня.   Нагадаємо, 28 червня в Одесі російський ударний  дрон влетів в 21-поверховий житловий будинок . Повідмлялося  про загибель двох людей і дев'ятьох поранених , серед яких двоє дітей.  

Двох підлітків повернули з тимчасово окупованих територій

01:15:10

  З тимчасово окупованих територій вдалося повернути ще двох українських підлітків. Цю новину повідомив у вівторок, 1 липня керівник Офісу президента Андрій Єрмак.   Як розповів чиновник, одним із врятованих є 16-річний хлопець, який протягом трьох років перебував в окупації разом із матір’ю. Підліток відмовлявся відвідувати школу, де впроваджували російську ідеологію, тим часом доступу до українського дистанційного навчання він не мав.   Другий молодий українець, який щойно досяг повноліття у 18 років, вирішив після випуску зі школи покинути окуповану територію. Він зміг самостійно подолати складний шлях, щоб дістатися до підконтрольної Україні території та почати нове життя.   За словами керівника ОП, повернення підлітків стало можливим у межах програми Bring Kids Back UA.   Нагадаємо, нещодавно з тимчасово окупованих територій вдалося також врятувати українських 18-річну дівчину та 21-річного хлопця.   Повернення викрадених Росією дітей - умова для зупинення війни  

Верховний суд Польщі оголосив вердикт щодо президентських виборів

00:30:49

  Верховний суд Польщі підтвердив легітимність виборів президента 2025 року, на яких переміг Кароль Навроцький. Як повідомляє RMF24, рішення було оголошено у вівторок, 1 липня.   Суд розглянув понад 54 тисячі скарг, поданих на результати голосування. Із них лише 21 визнали обґрунтованою. За словами судді Марії Щепанець, більшість протестів мала серйозні формальні недоліки, що унеможливлювало їх подальший розгляд.   Голова суду Кшиштоф Вяк зазначив, що кількість скарг не вплинула на оцінку голосування і жодне порушення не вплинуло на загальний результат виборів. Він підтвердив, що Кароль Навроцький набрав більше голосів у другому турі, ніж його суперник Рафал Тшасковський.   Водночас Верховний суд пояснив, що виборчий кодекс Польщі не передбачає процедури повного перерахунку голосів. Поки суд ухвалював рішення, під його будівлею зібралися протестувальники. Одна група висловила підтримку законності виборів, інша виступила проти роботи судової Палати надзвичайного контролю.   Голова Сейму Шимон Головня повідомив, що в разі офіційного затвердження результатів виборів Національні збори зберуться 6 серпня для приведення Кароля Навроцького до присяги.   Нагадаємо, що в другому турі виборів 1 червня переміг незалежний кандидат Кароль Навроцький , якого підтримує опозиційна партія Право і Справедливість. Він здобув перевагу над Рафалом Тшасковським на 1,78%.   Згодом повідомлялося, що в Польщі перерахують голоси після виборів президента . Питання про дійсність виборів Президента Республіки Польща вирішить Верховний Суд на основі звіту, представленого Національною виборчою комісією, та після розгляду заперечнь.  

Боротьба з "тіньовим флотом" РФ: Німеччина посилює вимоги до танкерів

00:07:08

  Німеччина посилила заходи проти "тіньового флоту" Росії, підвищивши контроль над танкерами в своїх територіальних водах із 1 липня. Про це заявили в Міністерстві закордонних справ Німеччини у вівторок, 1 липня.   Тепер усі танкери, що проходять через німецькі води, повинні мати підтвердження страхового захисту від шкоди, спричиненої забрудненням нафтою. За словами відомства, інформація про страхове покриття цих суден часто залишається невідомою, оскільки вони користуються послугами небезпечних страхових організацій або уникають європейських портів та нагляду.   Міністр транспорту Патрік Шнідер підкреслив важливість таких заходів у регіоні Балтійського моря. Він зауважив, що перевірка страхового статусу доповнює загальну картину ситуації, дозволяючи швидше реагувати у співпраці з партнерами. Це може включати внесення небезпечних суден до санкційного списку.   Зазначається, що нові вимоги - частина загальноєвропейських ініціатив для протидії "тіньовому флоту" Росії. До таких флотів входять старі танкери, які використовують ризиковані методи судноплавства, щоб уникати санкцій. У разі виявлення порушень суднам можуть бути накладені обмеження: від підвищеного моніторингу до включення в санкційний реєстр.   Обмеження зосереджені на суднах, які курсують на схід від острова Фемарн у Балтійському морі. За словами міністра закордонних справ Йоганна Вадефуля, ці заходи спрямовані на посилення тиску на "тіньовий флот" та захист екосистеми Балтійського моря.   Нагадаємо, Росія відкрито  почала захищати "тіньовий флот"  військовими силами , що може стати тестом для міжнародної спільноти щодо готовності посилювати санкції.   Раніше повідомлялося, що біля берегів Лівії вибухнув нафтовий танкер Vilamoura , що перевозив 1 мільйон барелів нафти. Судно двічі заходило в російські порти.