Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Відомо, з якого предмету учасники НМТ-2025 найчастіше набирають 200 балів

14:18:10

За результатами 13 із 17 основних сесій національного мультипредметного тесту (НМТ) найчастіше учасники набирали 200 балів з математики. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки у вівторок, 1 липня.   "На сьогодні найбільша кількість 200-бальників - з математики: таких учасників уже 1163. На другому місці англійська мова - 765 максимальних результатів; на третьому - українська мова, де 658 учасників отримали 200 балів. Усього 2414 вступників склали хоча б один предмет на 200 балів. З них 250 склали два предмети на максимальний бал, 31 учасник - три предмети, а троє мають 200 балів із чотирьох предметів", - йдеться у повідомленні. Статистика тих, хто не склав математику, нині становить 11,7%, а торік цей показник був вищим - 14%.    Водночас серед вибіркових предметів найскладнішими виявилися фізика - 10% учасників не впоралися, хімія - 6% та іспанська мова - 4,5% учасників не подолали порогового балу.   "Ті, хто не подолав поріг НМТ із деяких предметів, зберігають можливість вступити до закладів фахової передвищої та професійної освіти. Україна потребує механіків, будівельників, фахівців з агросфери, молодшого медичного персоналу - саме такі напрями є перспективними на ринку праці та ключовими для відновлення країни", - заявили в Міносвіти.   Нагадаємо, у 2025 році НМТ включає тестування з обов'язкових навчальних предметів : українська мова, математика, історія України та навчального предмета за вибором (іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія, українська література). Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні відбулися протягом 14 травня - 25 червня; додаткові пройдуть 14-25 липня. Повідомлялося, що в основний період реєстрації  для участі в НМТ 2025 року зареєструвалося 312 тис. вступників .

МЗС запустило цифровий нотаріат для українців за кордоном

13:56:30

Міністерство закордонних справ України запустило пілотний проєкт цифрового нотаріату у 40 дипломатичних установах світу. Про це повідомив  міністр закордонних справ Андрій Сибіга в Facebook у вівторок, 1 липня. За його словами, відтепер українці за кордоном можуть подавати заяви на нотаріальні дії онлайн - через систему е-Консул.   Суть нововведення - автоматизація процедури. Раніше для оформлення довіреності або іншого нотаріального документа потрібно було кілька разів особисто відвідувати консульство та подавати всі необхідні документи в паперовому вигляді, писати заяву власноруч тощо. Все це забирало час, кошти, ресурси.   Відсьогодні, 1 липня, усе можна зробити дистанційно, а до установи прийти лише для підпису готового документа.   Система працює наступним чином:

Катували цивільних на Київщині: дев'ятеро окупантів отримали підозру

13:28:12

Служба безпеки повідомила про підозру російському комбригу та ще вісьмом росіянам, які катували цивільних під час окупації Київщини у 2022 році. Про це  повідомила  пресслужба СБУ у вівторок, 1 липня.   Йдеться про російського полковника Азатбека Омурбекова - командира 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї загальновійськової армії РФ. Під час захоплення селища Андріївка в Бучанському районі він віддав наказ на проведення репресій проти місцевих жителів для виявлення учасників руху опору.   Серед його підлеглих, який приступив до виконання злочинного доручення, був сержант Петро Захаров - старший розвідник розвідбату ворожого з’єднання.   За даними слідства, він ув’язнив чотирьох мешканців селища, яких за наказом Омурбекова жорстоко катували.   Крім цього, задокументовано воєнні злочини ще сімох окупантів з 37-ї окремої мотострілецької бригади 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу РФ.   Йдеться про командира відділення ворожого з’єднання сержанта Андрія Каркіна та його підлеглих:   ◾ командира бойової машини, сержанта Тимура Данченка; ◾ єфрейтора Леоніда Семенова; ◾ єфрейтора Чінгіса Раднаєва; ◾ рядового Олександра Зайцева; ◾ рядового Артема Перевозкіна; ◾ рядового Євгена Широкіна.   У кінці лютого 2022 року вони брали участь у захопленні селища Вишеград Бучанського району. Тоді вони ув’язнили на майже два тижні 11 місцевих жителів у погребі площею 10 кв. м.   Слідчі СБУ заочно повідомили росіянам про підозру в воєнних злочинах, вчинених за попередньою змовою групою осіб. Тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності. Нагадаємо, до довічного ув’язнення засуджено військового РФ, який  причетний до вбивств цивільного населення під час окупації Київської області . Зібрано доказову базу на солдата РФ, який  брав участь у розстрілах полонених воїнів ЗСУ під час повторного вторгнення росіян на Харківщину у 2024 році.

Бригада енергетиків потрапила під удар росіян на Запоріжжі

12:59:08

Російські війська атакували Степногірську громаду у Запорізькій області. Постраждали двоє енергетиків та пошкоджено високовольтну лінію. Про це повідомив голова ОВА Іван Федоров у Telegram у вівторок, 1 липня.   У прифронтовій Степногірській громаді росіяни завдали серію артилерійських ударів і застосували FPV-дрони для точкових атак на об’єкти критичної інфраструктури. Внаслідок обстрілів постраждала бригада ремонтних енергетиків, двоє з яких отримали контузію та потребують медичної допомоги.   Під час атаки також було пошкоджено автомобіль ремонтної бригади, що ускладнило роботи з відновлення електропостачання.   Через руйнування високовольтної лінії електропередач кілька населених пунктів громади залишилися без світла, мобільного зв’язку та інтернету.   Енергетики працюють над відновленням пошкодженої інфраструктури, однак загроза нових обстрілів ускладнює ситуацію. Нагадаємо, 22 червня бригада енергетиків постраждала від російського обстрілу у Запорізькій області, пошкоджено спецтехніку.  Дрон РФ поцілив у авто Білих янголів у Покровську: поранено поліцейського

Перевірка рішень МСЕК: майже 500 посадовців позбавили інвалідності

12:21:47

В Україні скасовано 445 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя у вівторок, 1 липня.   У МОЗ нагадали, що до перевірки включено 2630 справ посадових осіб з понад 70 державних органів, яким було встановлено інвалідність.    Центром оцінювання функціонального стану особи вже розглянуто 1692 справи. Ще 423 осіб викликано на дообстеження. За результатами перевірки 445 рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям вже скасовано, а в 286 випадках прийняті нові рішення, зокрема про зміну групи інвалідності (226 випадки), чи зміни терміну встановлення інвалідності (60 випадків).   Зазначається, що найбільша кількість посадових осіб, яким було встановлено інвалідність і щодо яких триває перевірка, припадає на: