
В Італії плануютьзарахувати зведеннямосту до військових витрат НАТО
Італія є членом НАТО з одним з найнижчих показників витрат на оборону: минулого року на військові потреби було виділено всього 1,49% від ВВП країни.
Італійський уряд запропонував вважати багатомільярдний проєкт мосту на Сицилію військовими витратами в межах цілей НАТО. Про це повідомляє Politico у понеділок, 30 червня.
Будівництво мосту, вартість якого оцінюється у 13,5 мільярда євро, розглядається як спосіб наблизити Італію до нового стандарту НАТО - 5% ВВП на безпеку до 2035 року. Торік Рим витрачав лише 1,49% ВВП на оборону.
Міст мав би з’єднати материкову Італію з Сицилією й стати найдовшим підвісним мостом у світі. Проєкт обговорюється десятиліттями, втім, постійно постає перед технічними, фінансовими та політичними перепонами.
Міністр закордонних справ Антоніо Таяні та міністр інфраструктури Маттео Сальвіні - обидва заступники прем’єрки Джорджи Мелоні - наголошують на "стратегічному значенні мосту для НАТО".
"Ми пояснимо італійцям, що безпека - це ширше поняття, ніж просто танки", - зазначив Таяні у коментарі виданню Milano Finanza. - "Ми зробимо ставку на інфраструктуру, яка має і цивільне, і оборонне значення - наприклад, міст через протоку, адже Сицилія є платформою НАТО", - додав він.
Офіційного рішення про класифікацію мосту як військового проєкту ще не ухвалили, одначе, Сальвіні заявив, що "незабаром можуть відбутися подальші консультації, аби з’ясувати, наскільки це реально".
Частину витрат, відповідно до стандартів НАТО, можна спрямовувати на "стратегічну інфраструктуру". Це може допомогти Риму обійти бюрократичні та юридичні труднощі, які гальмували проєкт у минулому.
Італія також просить включити проєкт до плану фінансування ЄС для мобільності військових, вважаючи, що він "ідеально вписується у стратегію переміщення сил НАТО з Північної Європи до Середземного моря".
Втім, офіційно Мессінська протока не входить до коридору військової мобільності НАТО, який починається в портах Апулії, веде через Адріатику до Албанії, Північної Македонії та Болгарії.
У вівторок Сальвіні повідомив, що остаточне схвалення проєкту очікується в липні. Тим часом Таяні запропонував назвати міст на честь Сільвіо Берлусконі.
Нагадаємо, 25 червня лідери країн-членів НАТО підтвердили зобов'язання витрачати 5% ВВП на оборону, з огляду на виклики безпеці, які становлять Росія і тероризм.
Раніше президент США Дональд Трамп поставив під сумнів тлумачення статті 5 Північноатлантичного договору про захист союзників НАТО в разі нападу.
Вберегтися від розвалу: як Путін може "промацати" міцність НАТО
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp