Десятки тисяч людей вийшли на ЛГБТ-прайд у Будапешті попри заборону уряду
Десятки тисяч людей взяли участь у ЛГБТ-прайді у Будапешті попри те, що уряд ухвалив закон про заборону проведення та відвідування ЛГБТ-заходів, пише The Guardian.
Під час маршу натовп розмахував прапорами та плакатами, що висміювали прем'єр-міністра країни Віктора Орбана. За словами організаторів, прийшла рекордна кількість людей, яка перевищила очікувану явку в 35-40 тисяч людей. Серед присутніх були пенсіонери, батьки з дітьми, політики та активісти з 30 країн світу.

ЛГБТ-прайд у Будапешті. Budapest Pride
«Ми вважаємо, що на заході присутні від 180 до 200 тисяч людей. Важко оцінити, бо на Будапештському прайді ще ніколи не було стільки людей», – сказала президентка прайду Вікторія Радвані.
Перед маршем Віктор Орбан попередив, що «ті, хто відвідає або організує марш, зіткнуться з правовими наслідками», але запевнив, що поліція не розганятиме марш. Також на початку червня у поліції країни оголосили, що виконають накази уряду та заборонять марш.

ЛГБТ-прайд у Будапешті. Budapest Pride
Попри це міський голова Будапешту Гергей Карачонь закликав людей «спокійно та сміливо вийти, щоб разом виступати за свободу, гідність та рівні права». Він також заявив, що марш відбудеться як окремий муніципальний захід, що дозволить провести його без офіційного дозволу.

ЛГБТ-прайд у Будапешті. Budapest Pride
На марші Карачонь натякнув на те, що подія стала символом невдоволення урядом, який стикається з критикою за послаблення демократичних інституцій та поступовий підрив верховенства права. Також міський голова применшив побоювання учасників, що поліція їх оштрафує на великі суми.
Угорський парламент у березні ухвалив закон, який обмежує публічні заходи, якщо вони «популяризують гомосексуальність або зміну статі». Уряд пояснює це «захистом дітей». За порушення можуть оштрафувати до 200 тисяч форинтів [приблизно 20 000 гривень]. Після цього в різних містах пройшли протести.
А у кінці травня у Будапешті поліція не дозволила провести марш проти гомофобії й трансфобії посилаючись на новий закон.
Обкладинка: Daniel James, Unsplash