
Росія отримала авіазапчастини на мільярд євро в обхід санкцій - ЗМІ
Росія побудувала глобальну мережу з понад 360 компаній, що постачають компоненти з таких країн, як ОАЕ, Китай, Туреччина, Габон.
Росія обходить санкції Заходу та масово постачає авіаційні запчастини через треті країни - мова про щонайменше мільярд євро після початку повномасштабної війни. Про це свідчить розслідування Yle, яке базується на даних російської митниці.
З лютого 2022 по вересень 2024 року до Росії ввезли запчастини для Airbus на 600 млн євро та для Boeing - на 400 млн євро. Це відбулося попри санкції ЄС і США, які забороняють постачання авіазапчастин до РФ.
Yle з’ясувала, що Росія побудувала глобальну мережу з понад 360 компаній, що постачають компоненти з таких країн, як ОАЕ, Китай, Туреччина, Габон.
Серед ввезених деталей - двигуни, навігаційні системи, електроніка, а також комплектуючі для пасажирських салонів і навіть обладнання, придатне для військового використання. Частина товарів надходить через посередників, що дозволяє компаніям-гігантам Airbus і Boeing формально дотримуватися санкцій.
Серед основних клієнтів у Росії - компанія S7 Engineering, яка спеціалізується на обслуговуванні західних літаків.
Окремі партії надходили до Росії також через Індію. Журналісти Investigate Europe встановили, що з цієї країни в РФ було відправлено понад 700 вантажів, які містили критично важливі деталі, в тому числі - для військової авіації. За даними, близько чверті з них отримала компанія Utair, яка з грудня 2024 року перебуває під санкціями ЄС.
Згідно з офіційною статистикою, російські авіакомпанії мають у своєму розпорядженні 1138 літаків, з яких близько 66% - Boeing і Airbus. Ці літаки забезпечують 90% пасажирських перевезень у країні.
За словами професора авіації з Дубліна Стівена Райта, Росія втратила компетенції у цивільному літакобудуванні після розпаду СРСР і тепер змушена покладатися на західні технології. Він вважає, що РФ не має змоги оперативно налагодити виробництво власних компонентів у достатньому обсязі.
"У питаннях безпеки Росія відкотилася на роки назад. Про багато інцидентів ми просто не чуємо - говорити про проблеми в Росії може бути небезпечно для здоров’я", - зазначив Райт.
Нагадаємо, раніше російський Аерофлот відновив рейси на підсанкційному літаку Airbus A350. АвіаперевізникРФ відновив польоти авіалайнера завдяки обходу санкцій.
Найбільша чартерна авіакомпанія РФ залишилась без третини літаків - ЗМІ
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp