Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В Ірані стратили трьох людей, звинувачених у шпигунстві на користь Ізраїлю

22:43:14

В Ірані повісили трьох людей, яких звинувачували у шпигунстві на користь Ізраїлю. Про це повідомляє Reuters у середу, 25 червня.   Іранська влада була впевнена, що страчені були завербовані Моссадом і, зокрема, брали участь у контрабанді обладнання, яке потім ізраїльські спецслужби використовували для вбивства високопосадовців в Ірані.   Кілька днів тому за аналогічними звинуваченнями стратили ще двох людей. За останні два тижні, після початку ірано-ізраїльської війни за підозрою у зв’язках із Ізраїлем були заарештовані понад 700 людей.   Нагадаємо, за даними ООН,  Іран здійснив щонайменше 975 страт у 2024 році - це найвищий показник з 2015 року. Щонайменше чотири страти були публічними. Основним методом страти залишається повішення. В Ірані стратили чоловіка, який напав на посольство Азербайджану

Мерц закликав США ввести санкції проти Росії

22:02:37

  Для вирішення припинення війни в Україні необхідно посилити економічний тиск на Росію. Про це заявив канцлер ФРН Фрідріх Мерц на пресконференції після саміту НАТО в Гаазі в середу, 25 червня.   "Ми повинні підвищити рівень економічного тиску на Москву. Європейський Союз займається цим, і завтра, нарешті, дадуть хід 18-му пакету санкцій. Але одного цього пакета не вистачить, ми потребуємо активнішої участі США в санкціях", - сказав політик.   За його словами, Сенат США найближчими днями проголосує за законопроект про антиросійські санкції. Мерц повідомив, що зустрівся "на полях" саміту з президентом США Дональдом Трампом і попросив його особисто схвалити нові обмеження проти РФ.   Канцлер Німеччини зазначив, що вважає економічний тиск на Росію єдиним шляхом, що веде до завершення війни в Україні.   "Військового вирішення цього конфлікту не існує", - наголосив Мерц  Нагадаємо, 10 червня  Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти Росії . Він націлений на доходи Москви від енергоносіїв, її банки та військову промисловість. Угорщина та Словаччина  заблокували рішення ЄС щодо 18-го пакету санкцій .

Зеленський зустрівся з лідерами Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії

21:43:55

У Гаазі президент Володимир Зеленський провів спільну зустріч із президентом Фінляндії Александром Стуббом, прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном і прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере. Про це повідомила пресслужба глави держави в середу, 25 червня.   Український лідер подякував лідерам країн Північної Європи за тісну координацію та відданість зусиллям для досягнення справедливого і сталого миру.   Серед ключових тем зустрічі - збільшення військової підтримки України, передусім посилення ППО для захисту життів. Лідери обговорили потреби українських воїнів для формування наступних оборонних пакетів. Крім того, йшлося про розвиток спільного оборонного виробництва України та країн Північної Європи.   За словами Зеленського, українськими пріоритетами є виробництво далекобійних безпілотників і ракет в Україні, яке вже фінансово підтримують північноєвропейські партнери. Нагадаємо, на полях саміту НАТО Зеленський також провів зустріч із лідерами держав формату E5 - Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, Польща та генеральним секретарем НАТО. Сьогодні  Зеленський і Трамп провели зустріч  у Гаазі. Український лідер назвав її "хорошою" та  розповів деталі розмови .

Зеленський зустрівся з лідерами держав Е5 і Рютте

21:04:17

На полях саміту НАТО президент Володимир Зеленський провів зустріч із лідерами держав формату E5 - Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, Польща та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це глава держави повідомив у Telegram в середу, 25 червня.   "Зміцнення повітряного щита України важливе, і передусім сьогодні говорили про системи ППО та перехоплювачі іранських "шахедів". Окремо обговорили тиск на Росію. РФ посилює свої наступальні операції та не демонструє бажання закінчувати війну. Саме тому необхідно працювати по їхньому енергетичному та банківському секторах, проти тіньового флоту, запроваджувати вторинні санкції", - написав Зеленський.   Пресслужба Офісу президента зазначила , що під час зустрічі глава держави відзначив важливість того, що Україна може розраховувати на НАТО та держав-членів Альянсу.   "Дякуємо вам за велику підтримку нашого народу, наших воїнів, справді героїчних людей. Протиповітряна оборона, навчальні місії з реактивними літаками та нові пакети допомоги - дякуємо", - сказав Зеленський.   У свою чергу Рютте зазначив, що цей саміт дав чіткий сигнал про те, що зобов'язання НАТО перед Україною зберігаються, це закріплено в декларації саміту.   "Ви можете розраховувати на нас зараз і в майбутньому, щоб ви могли захистити себе, щоб ви були сильнішими за столом переговорів, щоб ви могли стримувати агресію в майбутньому і на вашому незворотному шляху до НАТО", - наголосив він. Нагадаємо, сьогодні  Зеленський і Трамп провели зустріч  у Гаазі. Український лідер назвав її хорошою та розповів деталі розмови .

Державний борг України виріс на мільярд доларів

20:21:57

Протягом травня Україна наростила свій державний борг на мільярд доларів. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів України в середу, 26 травня.   "Протягом травня 2025 року сума державного та гарантованого державою боргу України збільшилась у гривневому еквіваленті на 34,88 млрд гривень і в доларовому еквіваленті державний та гарантований державою борг збільшився на 1,00 млрд доларів", - йдеться в повідомленні.   Станом на 31 травня державний та гарантований державою борг України становив 180,97 млрд доларів. За даними відомства, державний та гарантований державою зовнішній борг складає 5 584,80 млрд гривень. Тобто - 74,31% загальної суми державного та гарантованого державою боргу. У перерахунку - це 134,48 млрд доларів. Державний та гарантований державою внутрішній борг на рівні 1 930,41 млрд гривень. Що відповідає 46,48 млрд доларів.   Також, за даними документа, станом на 31травня:   Державний борг України становив 7 239,17 млрд гривень, або 174,32 млрд доларів. Державний зовнішній борг становив 5 387,51 млрд гривень), або 129,73 млрд доларів. Державний внутрішній борг становив 1 851,66 млрд гривень, або 44,59 млрд доларів.   "Гарантований державою борг України становив 276,04 млрд гривень (3,67%), або 6,65 млрд доларів", - інформує документ.   З чого складається гарантований державою борг України. Це зокрема: