
Росія стрімко скорочує експорт електроенергії до Китаю через дефіцит
Це пов’язано із запровадженням обмежень на експорт електроенергії та недостатніми запасами гідроресурсів у водосховищах ГЕС.
Російська енергетична компанія Інтер РАО фіксує зменшення загального обсягу експорту на 4 % станом на середину червня 2025 року, що викликано падінням постачань до Китаю. Про це повідомляє Reuters із посиланням на головного виконавчого директора компанії Сергія Дрегваля.
"Загальний експорт електроенергії з початку року станом на середину червня незначно знизився - приблизно на 4%. Переважно через скорочення експорту до Китаю. Основні поставки - Казахстан і Монголія, тут ми очікуємо збереження високих обсягів експорту. За результатами року очікуємо (експорт) приблизно на тому ж рівні - мінус 4%", - зазначив Дрегваль, додавши, що обсяги постачань залежатимуть від низки факторів, зокрема цін на російському та міжнародних енергоринках, а також курсу рубля.
За словами голови російського енергомонополіста, експорт до Китаю впав на 44% з початку року.
"Це пов’язано із запровадженням обмежень на експорт електроенергії на тлі стрімкого зростання енергоспоживання в енергосистемі Далекого Сходу та недостатніми запасами гідроресурсів у водосховищах ГЕС на сході країни", - пояснив він.
Минулого року компанія скоротила експорт на 17,6% - до 8,53 млрд кіловат-годин. Водночас близько 54% постачань у 2024 році припало на Казахстан, який із 2023 року є найбільшим ринком збуту для російської електроенергії.
Раніше повідомляли, що Китай систематично постачає Росії спецхімію, порох, обладнання й верстати для підприємств військово-промислового комплексу.
Росія планує разом з Китаєм побудувати атомну станцію на Місяці
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp