BBC: припинення вогню між Ізраїлем та Іраном вже під загрозою
Припинення вогню між Ізраїлем та Іраном вже під загрозою ‒ через кілька годин після його оголошення президентом США Дональдом Трампом, пише BBC.
Міністр оборони Ізраїлю звинувачує Іран у порушенні перемир'я та обіцяє "потужні удари" у відповідь. Іран заперечує здійснення атак після набрання чинності припинення вогню.
Тегеран попереджає, що "будь-яка подальша агресія буде зустрінута рішучою, твердою та своєчасною відповіддю".
Вночі обидві сторони “обмінялися вогнем”, а мешканці Тегерана розповіли BBC Persian, що вони стали свідками одного з "найважчих" раундів атак з боку Ізраїлю. Місцеві чиновники повідомляють, що дев'ять людей загинули на півночі Ірану.
Служба екстрених випадків Ізраїлю повідомляє, що в Беер-Шеві загинули чотири людини. Рятувальні команди повідомили BBC, що будівля, де переховувалися мешканці, була уражена.
Це сталося після того, як Іран запустив ракети по авіабазі США у відповідь на удари по своїх ядерних об'єктах минулими вихідними. Катар заявив, що всі ракети були перехоплені.
12-денна операція Ізраїлю і відповідь Ірану
З 13 червня тривали повітряні атаки Ізраїлю проти Ірану в рамках операції, спрямованої на ядерне роззброєння країни. Іран завдавав ударів у відповідь.
22 червня США долучилися до атак проти Ірану і вдарили по трьох ядерних об'єктах. Ще до цих ударів верховний лідер Ірану обіцяв "наслідки" для Штатів у разі будь-якої військової участі. Після американських ударів Іран атакував військові бази США в Іраці і Катарі.
Іран не перекрив Ормузьку протоку, від якої залежить понад 20 % усіх постачань нафти, але такий варіант був вірогідним.
Ціни на нафту зросли до рекордного із січня рівня і ризикували зрости ще більше, якби протоку таки перекрили. Будь-яке зростання вартості нафти – на руку Росії.
Ще вчора сторони обмінювалися повітряними ударами.
За час взаємних ударів десятки людей загинули в Ізраїлі і сотні – в Ірані.