Розробник ракети «RUTA» запартнерився з іспанською Grupo Oesia — деталі
Швейцарський стартап Destinus, який постачає Україні дрони, уклав стратегічне технологічне партнерство з іспанською Defense Tech компанією Grupo Oesia. Про це остання повідомила у своєму блозі.
- Мета угоди — спільна розробка, виробництво та комерціалізація далекобійної оборонної системи, яка, як заявляється, вже перебуває в реальному бойовому використанні.
- На першому етапі співпраця зосередиться на далекобійному ракетному комплексі «RUTA» — це перша розроблена Destinus дрон-ракета типу Low-Cost Missile (LCM), призначена для складних бойових умов.
Система оснащена технологією керування, навігації та наведення (GNC), яку створила «дочка» Grupo Oesía — UAV Navigation. Повідомляється, що ця технологія вже пройшла випробування у реальних бойових ситуаціях, навіть коли супутникова навігація GNSS була недоступна або її глушили чи спуфили.
Через UAV Navigation іспанська компанія буде відповідати за проєктування, інтеграцію й валідацію системи керування ракетою, розробленої й виробленої в Іспанії. Ця система базується на власних технологіях та компонентах компанії.
Вона забезпечує автономний зліт, точне низьковисотне управління, координацію в ройових операціях і фінальний удар по цілі з високою точністю. Серед її переваг називають низьку вартість, високі темпи виробництва, зменшення ризиків для особового складу та швидку реакція на нові загрози.
«Партнерство, підтримане Міністерством оборони Іспанії в межах механізмів співпраці з НАТО, дозволить розширити можливості системи та адаптувати її до потреб іспанських Збройних сил, а також сприятиме її просуванню на ринки ЄС та міжнародні ринки», — йдеться на сайті.
Більше про «RUTA»
- Grupo Oesía повідомляє, що «RUTA» забезпечує автономний політ, навігацію за заздалегідь визначеними цілями, оптичне термінальне наведення й координацію в складі рою дронів.
- Це дозволяє виконувати складні синхронізовані атаки, здатні перевантажити або обдурити сучасні системи ППО.
- Платформа літає на крейсерській швидкості Mach 0,8, має дальність до 500 км і забезпечує точність ураження в межах 15 м² CEP (кругове ймовірне відхилення).
Destinus — це швацький стартап, заснований у 2021 році росіянином Михайлом Кокоричем. Раніше він був керівником російського космічного стартапу Dauria Aerospace. Після приходу до влади в рф Володимира Путіна Кокорич покинув країну та переїхав до США.
На початку лютого 2024 року, він написав в LinkedIn, що відмовився від російського громадянства через «незгоду з російським вторгненням в Україну та політикою уряду Путіна».
Тоді ж розповів французькому діловому виданню Challenges, його компанія вже передала Україні кілька сотень недорогих безпілотників. Йдеться про гвинтові апарати Lord, що мають дальність від 750 до більш ніж 2000 км.
А ще два безпілотники на той момент були у розробці, їх потім також обіцяли відправити українським військовим. Йшлося про Ruta та Hornet.
У грудня 2024 президент України Володимир Зеленський відзначив успішні випробування нової ракети «Рута». Хоча деталей він не надав, але як відомом, виріб у вигляді крилатої ракети чи реактивного дрона під назвою «Рута» є результатом роботи Destinus.