НКЦПФР передала депутатам 80 правок до законопроєкту про віртуальні активи
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) передала до Верховної Ради перелік із 80 пропозицій і зауважень до законопроєкту № 10225-д про віртуальні активи. Про це повідомили на сайті.
Серед ключових пропозицій — визначення регулятора відповідно до європейських стандартів MiCA (Markets in Crypto-assets), де функцію регулювання виконує відповідальний за ринки капіталу орган.
Також НКЦПФР пропонує заборонити автоматичний допуск на український ринок емітентів та провайдерів послуг (CASP) без національної авторизації. Пояснюють це тим, що передбачені в законопроєкті юрисдикції не мають загальної заборони для резидентів держави-агресора бути емітентами токенів або бенефіціарами VASP.
Крім того:
- доопрацювали пропозиції регулювання смарт-контрактів і визначення контролю над засобами доступу до віртуальних активів,
- запропонували розширити можливості використання токенів в операціях обміну на товари й послуги, що наразі не врегульовано в тексті законопроєкту.
«Окремо підкреслюємо, що НКЦПФР не має жодного відношення до рішень щодо можливого зупинення чи блокування розгляду законопроєкту у Верховній Раді, оскільки не наділена такими повноваженнями», — йдеться на сайті комісії.
Нагадаємо, 24 квітня Комітет Верховної Ради розглянув і підтримав до першого читання доопрацьований законопроєкт про регулювання й оподаткування віртуальних активів.
Проте український парламент відклав розгляд. Причиною стала ініціатива з боку регуляторів і рішення, ухвалене на рівні Офісу Президента – про це Про це Forbes Ukraine повідомили два депутати та один із співрозмовників в уряді.
Раніше голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної діяльності Данило Гетманцев писав, що законопроєкт складається з 200 сторінок й об’єднує всі основні питання щодо криптоактивів: регулювання обігу, статус регуляторів та оподаткування.