Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Підсумки 13.05: Фонд відбудови і спецрейд НПУ

07:00:50

Україна закінчила всі процедури для спільного фонду зі США, передала ноту повіреній Штатів Україна закінчила всі процедури для запуску спільного фонду зі США , передбаченого угодою про ресурси, відповідну ноту вручили тимчасовій повіреній у справах США Джулі Девіс. Додаткові угоди фіналізовані між Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства України та Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США (DFC). Одна з них має обʼєм у 60 сторінок, друга - 20 сторінок. За даними уряду, 95% всіх документів, що регламентують домовленості про копалини, є у цих трьох угодах - основній, яку ратифікувала Верховна Рада, та двох комерційних. Наступний крок - фіналізація формальних процедур з американської сторони. І технічні процедури, необхідні для формування Фонду.

У США зробили прогноз щодо мирної угоди між Україною та РФ

05:31:36

Постійний представник США в НАТО Метью Вітакер наголосив, що тривалий мир можливий лише за умови, якщо Росія та Україна досягнуть взаємної згоди. Водночас він зауважив, що обидві сторони, ймовірно, "не будуть задоволені жодною угодою", яку зрештою ухвалять.  Про це у вівторок, 13 травня, він сказав  на онлайн-брифінгу Брюссельського медіацентру Державного департаменту США.     Метью Вітакер зазначив, що президент США Дональд Трамп зосереджений на досягненні стійкої мирної угоди, що стане можливим, коли обидві сторони "зберуться разом і домовляться".   "Все вже обговорюється, починаючи з того, чого це буде потрібно, але обидві сторони повинні будуть погодитися. І ніхто, ймовірно, не буде задоволений жодною угодою, на яку погодяться обидві сторони, але водночас, я думаю, ми всі погоджуємося, що мир набагато кращий за війну", - зазначив Вітакер.   Вітакер наголосив, що переговори між Україною та Росією, які мають відбутись 15 травня у Стамбулі становлять "найбільш обнадійливу подію за останні три роки цієї нескінченної, дійсно непотрібної війни".   "Нам потрібно подивитися, як це розгорнеться в четвер, і просто діяти крок за кроком", - додав він.   Він додав, що відносини між США та Росією наразі "не є актуальними для того, де ми зараз знаходимося".   "Я думаю, що президент Трамп висловив своє розчарування Росією. Раніше він був розчарований Україною. Але з того місця, де я зараз перебуваю, я думаю, що ми зараз як ніколи близькі до того, щоб війна закінчилася і бойові дії припинилися", - сказав посол.    На думку президента США,  Україні буде "дуже важко" повернути Крим .

Помер "найбідніший президент у світі", колишній лідер Уругваю Хосе Мухіка

03:23:58

Екс-президент Уругваю (2010-2015) Хосе Мухіка помер у віці 89 років. Про це у вівторок, 13 травня, повідомив нинішній лідер країни Яманду Орсі у X, його цитує Reuters.   "З глибоким сумом ми повідомляємо про кончину нашого колеги Пепе Мухіки. Президент, активіст, лідер та керівник. Нам тебе дуже не вистачатиме, старий. Дякую за все, що ти нам дав, і за твою глибоку любов до свого народу", - написав він.   Минулого року колишній уругвайський лідер повідомив, що у нього діагностували рак стравоходу. На початку січня в інтерв'ю Busqueda  він розповів, що рак поширився на печінку. Мухіка вирішив припинити боротьбу із хворобою.   "Чому? Тому що я стара людина і тому що у мене дві хронічні хвороби. Мені не підходить біохімічне лікування чи хірургія, тому що моє тіло не витримує цього", - пояснив він.   Хосе Мухіка народився 20 травня 1935 року у столиці Уругваю Монтевідео. Був членом ліворадикального руху Тупамарос, близько 14 років провів у військових в'язницях. З 2005 по 2008 рік обіймав посаду міністра тваринництва, сільського господарства та рибальства Уругваю. На виборах президента 2009 року переміг. У березні 2010 року обійняв посаду президента.   У 2014 році Мухіку висували на Нобелівську премію миру за підписання закону, який легалізує вживання марихуани в Уругваї. У 2015 році він залишив посаду президента, потім був обраний до сенату (верхня палата Національної асамблеї), проте достроково склав повноваження у 2018 році.   Мухіка відомий як Ель Пепе (Пепе - зменшувально-пестливе від Хосе іспанською). За скромний спосіб життя його прозвали "найбіднішим президентом у світі". Так, протягом свого президентського терміну він жив на родинній фермі неподалік Монтевідео, а майже всю зарплату віддавав на благодійність. У 2014 році йому пропонували продати автомобіль Volkswagen Beetle 1987 випуску за 1 млн. дол., але Мухіка відмовився.   Після відходу з сенату він відмовився і від пенсії сенатора. Мухіка був одружений з главою уругвайського сенату, 80-річною Лусією Тополанськи.