Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Двом наглядачам катівні на Харківщині повідомили про підозру

16:56:40

Оперативники Національної поліції у співпраці зі співробітниками ГУР ідентифікували двох воєнних злочинців - наглядачів катівні, організованої на території Вовчанського агрегатного заводу.  Про це повідомила пресслужба Головного управління розвідки Міноборони у вівторок, 13 травня.   Чоловіки 1991 та 1993 років народження - члени незаконних збройних формувань так званих "Л/ДНР", які разом із російськими загарбниками брали участь у злочинній війні проти України та організували катівню у Вовчанську під час окупації міста.   У цих казематах загарбники утримували громадян, які підтримували Україну, до них застосовували тортури, психологічний тиск та погрози, примушували до рабської праці.    Обом чоловікам, учасникам незаконних збройних формувань, інкримінують вчинення воєнного злочину. Їм загрожує позбавлення волі строком до 12 років.  Нагадаємо, раніше СБУ повідомила про підозру чотирьом колаборантам, які катували українських військовополонених у колонії на Луганщині . Зґвалтували вагітну жінку на Київщині: засуджено двох військових РФ

Було прикро: Ярмоленко поділився спогадами про Лігу націй без нього

16:50:34

  Андрій Ярмоленко, капітан футбольної команди Динамо, поділився своїми відчуттями стосовно участі в національній команді України. Він висловив розчарування через те, що його не включили до складу гравців на матчі Ліги націй у жовтні 2024 року.    "Якщо чесно було неприємно, але це нормальні речі у футболі. Я розумів, що, напевно, якщо мене не викликають, то я не гідний бути викликаним до збірної. І сьогодні є, напевно, кращі гравці, які можуть давати кращий результат, ніж я.   Звісно, коли протягом 15 років тебе постійно викликають до збірної, і перший раз тебе не викликають, то будь-який футболіст трохи засмутиться. Це футбол, це життя, треба працювати - і, можливо, наступного разу викличуть... Викликали", - поділився Ярмоленко в інтерв'ю з Денисом Бойком.   Раніше Ярмоленко також оцінив свою кар'єру у зарубіжних футбольних клубах .    

Підрив Каховської ГЕС: на Дніпропетровщині планують наповнити водосховище

16:25:03

Україна планує побудувати новий водогін довжиною близько 30 км для наповнення критично обмілілого Макортівського водосховища на річці Саксагань у Дніпропетровській області. Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів у вівторок, 13 травня.   Україна має попередні домовленості з донорами щодо фінансування відновлення водності річки Саксагань та забезпечення водою 1,4 млн людей, постраждалих внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС.   Підрив ГЕС та необхідність використовувати воду з річки для водозабезпечення Кривого Рогу призвели до майже повного спустошення Макортівського водосховища. Наразі рівень води у водосховищі становить лише 19,6 млн м3 при нормі в 57,8 млн м3.   У разі тривалих посушливих періодів наповнення водосховища природним шляхом може тривати близько 10 років. Інші два водосховища на річці - Кресівське та Саксаганське - зазнають постійного впливу високомінералізованих шахтних вод.   Тому розглядається будівництво нового водогону для подачі в Саксагань дніпровської води з Кам'янського водосховища.   "Реалізація проєкту дозволить наповнити Макортівське водосховище, поліпшити якість води для забезпечення потреб мешканців у межах басейну річки Саксагань, а також наповнити колодязі у господарствах, які не охоплені централізованим водопостачанням", - зазначила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук. Нагадаємо, у червні 2023 року російські війська підірвали Каховську ГЕС , внаслідок чого затопило десятки населених пунктів. Станом на початок 2025 року  збитки внаслідок підриву Каховської ГЕС сягнули близько 14 млрд доларів .

Очільник окупаційної адміністрації Каховки отримав 15 років тюрми

15:51:44

  Суд призначив 15 років ув’язнення ексголові окупаційної адміністрації Каховки Херсонської області Павлу Філіпчуку. Про це повідомила пресслужба СБУ у вівторок, 13 травня.   Чоловік пішов на співпрацю з російськими загарбниками у перші місяці повномасштабного вторгнення в Україну. Після захоплення Каховки він добровільно зайняв керівну "посаду" в окупаційній владі. Звідти займався впровадженням російських порядків - реєстрував бізнес за російськими законами, керував фінансуванням окупаційної адміністрації з бюджету РФ, а також публічно підтримував агресію проти України.   Крім цього, Філіпчук закликав мешканців Каховки "підтримати" нову владу й організовував показову роздачу так званої "гуманітарки" від росіян. Усе це - з метою зміцнити вплив окупантів і створити ілюзію законності їхніх дій.   Суд визнав чоловіка винним у державній зраді та колабораційній діяльності. Крім тюремного строку, йому також призначено конфіскацію майна й заборону займати державні посади протягом 15 років.   Суд виніс вирок заочно, Філіпчук наразі у розшуку. Відлік покарання почнеться після його затримання. Нагадаємо, за матеріалами Служби безпекки 15 років тюрми отримав зрадник, який коригував удари Росії по Одещині під час роботи на "швидкій". Колаборантів обміняють на полонених українців: як це відбуватиметься

Україна закликала Польщу до переговорів із перевізниками

15:24:47

Київ закликає Варшаву до активних дій і переговорів з польськими перевізниками, які напередодні заблокували рух вантажівок поблизу пункту пропуску Дорогуськ-Ягодин. Про це повідомив посол України в Польщі Василь Боднар, передає Укрінформ у вівтрок, 13 травня.   За його словами, польський протест спрямований на захист прав перевізників і на боротьбу з конкуренцією з українського боку. Водночас з українського боку це розглядається як "засіб тиску".   Посол підкреслив, що Київ налаштований конструктивно і готовий вести діалог з польською стороною щодо цієї проблеми, "адже це впливає на інтереси України і є недружнім кроком стосовно української сторони".   Українська сторона закликає уряд Польщі до "активних дій щодо комунікації з протестувальниками", а також до переговорів з українською стороною, щоб врегулювати це питання.   "Ми готові ініціювати різного роду переговори і консультації, але вважаємо, що польський уряд мав би вжити прямих заходів для комунікації з протестувальниками, оскільки вимоги хоч і стосуються польсько-українських відносин, але скеровані до уряду Польщі", - підкреслив Боднар.   За його словами, українська сторона звернулася до польської з відповідною нотою, він провів переговори з представниками польських урядових кіл.   На думку дипломата, якщо уряд Польщі не вживе заходів з мінімізації чи протидії цим протестам, то вони можуть розширитися на інші пункти пропуску, оскільки це вже було минулого разу. Нагадаємо, 12 травня польські перевізники забокували пункт пропуску Ягодин-Дорогуськ . Рух вантажівок обмежено. Багато перевізників у черзі розвертаються та їдуть іншими маршрутами .