Perplexity залучає $500 млн при оцінці $14 млрд
Американський стартап Perplexity, що займається розробкою пошукової системи на основі ШІ, перебуває на завершальній стадії переговорів щодо залучення $500 млн інвестицій, що може підняти його оцінку до $14 млрд. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела, які знайомі з деталями угоди.
- Лідером нового раунду фінансування має стати венчурний фонд Accel, а участь також візьме Nvidia, яка вже інвестувала в стартап раніше.
- У разі успішного завершення угоди, оцінка стартапу суттєво зросте — з $9 млрд у попередньому раунді у 2024 році та лише $520 млн на початку того ж року.
Стрімкий розвиток ШІ-чатботів протягом останнього року підігрів ентузіазм інвесторів щодо стартапів та їхніх продуктів.
Додатковий імпульс розвитку Perplexity може дати можливе партнерство з Apple, яка нібито розглядає інтеграцію сторонніх AI-пошуковиків у браузер Safari. Якщо це станеться, Perplexity отримає доступ до мільйонів користувачів iOS і macOS, що значно розширить аудиторію сервісу.
За словами генерального директора Аравінда Срініваса, Perplexity AI може інтегрувати криптовалюти у свою платформу. У своєму дописі, зробленому ще наприкінці січня, він підтвердив, що це може статись вже скоро, але не надав деталей щодо того, як саме це буде реалізовано або коли саме користувачі можуть очікувати на впровадження цієї функції.
Perplexity стала помітним гравцем на ринку пошуку на основі штучного інтелекту, що швидко розвивається. Основний продукт компанії поєднує обробку природної мови з індексацією вебу в реальному часі, щоб надавати користувачам короткі, фактологічні відповіді з посиланнями на джерела.
Інтерфейс платформи нагадує ChatGPT від OpenAI або Gemini від Google, однак Perplexity більше фокусується на точності, прозорості та актуальності відповідей. Сервіс активно використовують дослідники, студенти та професіонали, які шукають альтернативу традиційному пошуку.
Читайте також: Від Safe Superintelligence до Perplexity: 15 стартапів, які заснували колишні співробітники OpenAI