Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Трамп заявив про "великий день" для України та РФ

08:45:50

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо війни Росії проти України, назвавши найближчі події "потенційно великим днем" для обох країн. Про цей він написав у своїй соцмережі Truth Social у неділю, 11 травня.   "Подумайте про сотні тисяч життів, які будуть врятовані, коли ця нескінченна "кривава бойня", як ми сподіваємося, закінчиться. Це буде абсолютно новий і набагато кращий світ", - заявив Трамп.   Президент США заявив про "потенційно великий день для Росії та України" після пропозиції Києва про 30-денне перемир’я та пропозиції Кремля про прямі переговори.   Трамп запевнив, що планує і надалі працювати з обома сторонами, щоб досягти результату. За його словами, США прагнуть зосередитися на відбудові та розвитку торгівлі. Лідер США також заявив, що "попереду важливий тиждень".   Нагадаємо, 10 травня Україна, США і "колація рішучих" запропонували Росії почати 30-денне повне припинення вогню вже з понеділка, 12 травня.    Путін виступив із заявою, в якій проігнорував тему 30-денного припинення вогню. Замість цього він запропонував відновити прямі переговори з Україною 15 травня у Стамбулі без будь-яких умов.

Угорщина відклала переговори з Україною

08:02:09

Угорська сторона перенесла заплановані на 12 травня консультації з українською делегацією. Зустріч мала стати початком регулярних переговорів. Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції України у Facebook в неділю, 11 травня.   Раніше в Будапешті сторони узгодили роботу експертних груп для розгляду 11 рекомендацій Угорщини. Українська делегація розраховувала на перші проміжні результати вже 12 травня.   Перенесені консультації планувалися в Ужгороді, куди прибула українська делегація.   Нагадаємо, 9 травня СБУ вперше в історії викрила шпигунську мережу воєнної розвідки Угорщини . Серед її завдань був збір інформації про військову захищеність Закарпатської області, пошук уразливих місць у наземній і повітряній обороні регіону.   Того ж дня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив про висилання з країни двох українських дипломатів . За його словами, вони нібито шпигували під дипломатичним прикриттям. Україна у відповідь вислала двох угорських дипломатів . Угорські шпигуни. Новий конфлікт із Будапештом

Трамп заявив про "перезавантаження" відносин із Китаєм

07:30:53

Президент США Дональд Трамп заявив про досягнення "великого прогресу" у відносинах з Китаєм після першого дня переговорів у Женеві. Про це політик написав у своїй соцмережі Truth Social.   "Дуже гарна зустріч сьогодні з Китаєм у Швейцарії. Багато чого обговорили, багато про що домовилися. Повне перезавантаження було досягнуто у дружній, але конструктивній манері. Досягнуто великого прогресу!!!" - заявив Трамп.   Американський лідер зазначив, що Штати хочуть бачити "відкриття Китаю для американського бізнесу" в інтересах обох країн.   Разом з тим Трамп не надав жодних подробиць щодо першого дня переговорів у Женеві. Нагадаємо, 10 травня США та Китай провели перші офіційні торговельні переговори з початку митного протистояння. Адміністрація Трампа розглядає можливість істотного, обопільного зниження мит приблизно до рівня нижче 60% .   Як відомо, президент США у квітні оголосив про запровадження мит у розмірі 145% на китайські товари, на це Китай відповів 125% митами на американську продукцію.

NYT розповіло, як спілкуються Зеленський та Макрон

06:39:20

Президент Володимир Зеленський і очільник Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства - вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal. Про це у суботу, 10 травня, повідомляє The New York Times.     За даними видання, часто їхні розмови мають чіткі теми, але іноді вони просто радяться, діляться ідеями або дзвонять одне одному, як друзі.   "Макрон телефонував Зеленському після російського удару по Кривому Рогу, який забрав життя 19 людей, аби висловити підтримку. У них рідкісні стосунки довіри та відповідальності", - розповіла журналістам колишня дипломатична радниця Макрона Аліс Руфо.   Видання наголошує, що ще під час президентської кампанії Зеленського в 2019 році Макрон прийняв його в Єлисейському палаці. Відтоді між ними почала формуватися особлива "фронтова солідарність".   "Вони народилися з різницею в один місяць, обидва вважалися несподіваними кандидатами у своїй політиці. Їх єднає особистий стиль - прямий, енергійний і рішучий", - вказують журналісти.    На початку війни відносини політиків були складні. Макрона критикували в Україні за обережну позицію, заклики не принижувати Росію та повільні постачання зброї. Українські військові навіть перетворили його ім’я на дієслово - "макронити", що означає "багато говорити, але мало діяти".   Перелом стався після візиту Макрона до Ірпеня влітку 2022 року, де він побачив наслідки російської агресії. Після цього він перестав спілкуватися з Путіним і публічно визнав помилковість недооцінки загрози з боку Росії.   "Він змінився - і цього разу по-справжньому", - сказав Зеленський про Макрона у 2023 році.   З поверненням Дональда Трампа до влади, роль Макрона в комунікації з Білим домом зросла. Після невдалого візиту Зеленського до Вашингтона в лютому, саме Макрон допоміг налагодити відносини з Трампом. У грудні 2024 року він організував їхню особисту зустріч під час відкриття собору Нотр-Дам у Парижі.   "Макрон не просто друг - він стратег. Він допомагає Зеленському доносити свої позиції до західних лідерів, зокрема Трампа", - пояснила експертка з французької зовнішньої політики Рим Момтаз.   Вона наголосила, що останнім часом зміст розмов Макрона і Зеленського змінився. Вони обговорюють не лише військові постачання, а й плани припинення вогню, зокрема з урахуванням позиції США. Макрон детально ознайомлений з ситуацією на фронті - до назв міст і населених пунктів - і регулярно обговорює ці дані із Зеленським.   "Макрон - експерт у війні", - заявив Зеленський французькому філософу Бернару-Анрі Леві, який зняв документальний фільм про відносини двох лідерів.   За словами Леві, між Зеленським і Макроном є "братерство душ і зброї".   "Для Зеленського Макрон став не просто союзником - він став другом", - резюмував Леві.   Президент України Володимир Зеленський, президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер після засідання "коаліції охочих" здійснили прогулянку центром Києва.

Пентагон наказав очистити військові бібліотеки від книжок про гендер

06:04:25

Пентагон зобов’язав командирів усіх військових підрозділів до 21 травня вилучити та переглянути усі книги у своїх бібліотеках, що стосуються тем різноманіття, рас або гендерних питань. Про це у суботу, 10 травня, йдеться в службовій записці, яку підписав т.в.о. заступника міністра оборони з питань персоналу Тімоті Діллом, і з якою ознайомилося Associated Press.   Зазначається, що це крок у межах кампанії міністра оборони Піта Гегсета, спрямованої на ліквідацію програм, навчальних матеріалів, пов’язаних із рівністю та інклюзією в армії.    У новій службовій записці зазначено, що матеріали в бібліотеках, які "пропагують роз’єднувальні концепції чи гендерну ідеологію", не відповідають основній місії міністерства.   Для оцінки книг створено тимчасовий комітет з академічних бібліотек. Він уже надав ключові терміни для пошуку книжок, які підлягають перегляду. Серед термінів: позитивна дискримінація, антирасизм, критична расова теорія, дискримінація, різноманіття, гендерна дисфорія, гендерна ідентичність і трансгендерність, транссексуальність, біла привілейованість.   Минулого місяця Військово-морська академія США в Аннаполісі, штат Меріленд, вилучила майже 400 книг після вказівки з офісу міністра. Серед них - книжки про Голокост, історію фемінізму, громадянські права та расизм. При цьому в бібліотеці залишилися такі суперечливі видання, як Майн Кампф Адольфа Гітлера, роман Табір святенників, що прославляється білими націоналістами.   Також армійські та авіаційні бібліотеки вже отримали аналогічні накази щодо ревізії літератури, пов’язаної з різноманіттям, рівністю та інклюзією.   Міністерство оборони США розпочинає негайне звільнення з армії близько тисячі військових, які ідентифікують себе як трансгендери. Усім іншим військовим нададуть 30 днів на самоідентифікацію.    Нагадаємо, Трамп у січні 2025 року видав указ, який був спрямований  проти військової служби трансгендерів .

Таліби заборонили в Афганістані шахи

04:13:03

Міністерство заохочення чеснот та запобігання пороку, що з'явилося після того, як владу в країні захопили таліби, оголосило гру у шахи харамом - тобто забороненою з релігійної точки зору. За інформацією порталу  Zamin , влада талібів також закрила Федерацію шахів Афганістану.     Про чергову заборону в країні розповів колишній виконавчий директор шахової федерації Афганістау Абасін Мохібі. За його словами, за останні 11 місяців у країні не було проведено жодного турніру чи семінару.   Він зазначив, що 9 травня представники шахової спільноти звернулися до Департаменту спорту з проханням дозволити їм продовжувати грати та розвивати шахові клуби в країні, а також отримати підтримку на проведення турнірів. Їм відповіли, що є указ, яким шахи заборонені, а федерація позбавлена ​​права працювати.   Офіційною причиною заборони шахів назвали невідповідність гри нормам ісламу. Медіа повідомляють, що таліби вважають шахи азартною грою.   З самого приходу до влади ісламські радикали запровадили безліч заборон в Афганістані - більша частина їх розрахована на жінок. Місцевим дівчатам не можна гуляти у парках, виходити на вулицю з непокритим обличчям, працювати в неурядових організаціях, а рік тому жінкам заборонили говорити вголос на публіці.   "Талібан" каже, що ці зміни створені для "заохочення чеснот та викорінення пороку". При цьому заборони пов'язані із законами шаріату (система правил та звичаїв пов'язаних із жорстким трактуванням ісламу) вводяться і проти чоловіків. Так, 2024 року чоловікам заборонили збривати бороду. Через це в країні звільнили 300 поліцейських, які відмовилися відрощувати волосся на обличчі.   Минулого серпня "Талібан" заборонив чоловікам носити краватки, жінкам дивитися на чоловіків, і взагалі всім людям публікувати "зображення живих істот".   Жінкам, які навчаються на акушерок і медсестер в Афганістані, наказали не повертатися на заняття . Таким чином вони не зможуть закінчити освіту. 

NYT розповів, як спілкуються Зеленський та Макрон

02:44:20

Президент Володимир Зеленський і очільник Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства - вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal. Про це у суботу, 10 травня, повідомляє The New York Times.     За даними видання, часто їхні розмови мають чіткі теми, але іноді вони просто радяться, діляться ідеями або дзвонять одне одному, як друзі.   "Макрон телефонував Зеленському після російського удару по Кривому Рогу, який забрав життя 19 людей, аби висловити підтримку. У них рідкісні стосунки довіри та відповідальності", - розповіла журналістам колишня дипломатична радниця Макрона Аліс Руфо.   Видання наголошує, що ще під час президентської кампанії Зеленського в 2019 році Макрон прийняв його в Єлисейському палаці. Відтоді між ними почала формуватися особлива "фронтова солідарність".   "Вони народилися з різницею в один місяць, обидва вважалися несподіваними кандидатами у своїй політиці. Їх єднає особистий стиль - прямий, енергійний і рішучий", - вказують журналісти.    На початку війни відносини політиків були складні. Макрона критикували в Україні за обережну позицію, заклики не принижувати Росію та повільні постачання зброї. Українські військові навіть перетворили його ім’я на дієслово - "макронити", що означає "багато говорити, але мало діяти".   Перелом стався після візиту Макрона до Ірпеня влітку 2022 року, де він побачив наслідки російської агресії. Після цього він перестав спілкуватися з Путіним і публічно визнав помилковість недооцінки загрози з боку Росії.   "Він змінився - і цього разу по-справжньому", - сказав Зеленський про Макрона у 2023 році.   З поверненням Дональда Трампа до влади, роль Макрона в комунікації з Білим домом зросла. Після невдалого візиту Зеленського до Вашингтона в лютому, саме Макрон допоміг налагодити відносини з Трампом. У грудні 2024 року він організував їхню особисту зустріч під час відкриття собору Нотр-Дам у Парижі.   "Макрон не просто друг - він стратег. Він допомагає Зеленському доносити свої позиції до західних лідерів, зокрема Трампа", - пояснила експертка з французької зовнішньої політики Рим Момтаз.   Вона наголосила, що останнім часом зміст розмов Макрона і Зеленського змінився. Вони обговорюють не лише військові постачання, а й плани припинення вогню, зокрема з урахуванням позиції США. Макрон детально ознайомлений з ситуацією на фронті - до назв міст і населених пунктів - і регулярно обговорює ці дані із Зеленським.   "Макрон - експерт у війні", - заявив Зеленський французькому філософу Бернару-Анрі Леві, який зняв документальний фільм про відносини двох лідерів.   За словами Леві, між Зеленським і Макроном є "братерство душ і зброї".   "Для Зеленського Макрон став не просто союзником - він став другом", - резюмував Леві.   Президент України Володимир Зеленський, президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер після засідання "коаліції охочих" здійснили прогулянку центром Києва.

Папа Лев XIV назвав одну з головних проблем

00:52:09

Папа Римський Лев XIV провів свою першу зустріч із кардиналами після свого обрання главою Католицької церкви, назвавши штучний інтелект (ШІ) однією з найважливіших проблем, що стоять перед людством, пише Al Jazeera.     Лев XIV сказав кардиналам, що штучний інтелект створює проблеми для захисту "людської гідності, справедливості та праці".    Пояснюючи вибір свого імені, понтифік сказав, що ототожнює себе з покійним Левом XIII, який захищав права трудящих під час свого папства у 1878-1903 роках на зорі індустріальної ери.  У 1891 році він написав знаменитий відкритий лист всім католикам, в якому розмірковував про руйнування, які промислова революція завдала життям робітників.   Видання нагадує, що Папа Римський Франциск, який помер наприкінці квітня, попереджав, що штучний інтелект ризикує перетворити людські відносини на прості алгоритми, і закликав до укладання міжнародного договору, який це регулює. А минулого року він попередив Велику сімку про те, що штучний інтелект має залишатися орієнтованим на людину, щоб рішення про використання зброї не ухвалювали машини.   У своїй промові, сказаній італійською мовою, Лев XIV неодноразово згадував Франциска і дав зрозуміти, що продовжить слідувати його баченню.   Лев XIV став першим в історії Папою Римським із США. Його обрання відбулося 8 травня наступного дня після початку конклаву і стало результатом четвертого туру голосування кардиналів.