
Єврокомісар: Визнання Криму - це повторення 1938-го
Невиправдано низька допомога Україні, помилкове сподівання на "дружні відносини" з Росією і визнання окупації Криму - помилки, яких Захід має уникнути у протистоянні з агресором, наголосив Андрюс Кубілюс.
Єврокомісар з оборони Андрюс Кубілюс назвав п’ять помилок, які Захід може повторити у війні Росії проти України, провівши паралелі з Другою світовою. Про це він заявив під час Київського безпекового форумуу п’ятницю, 9 травня, інформує ЄП.
Першою він вважає недостатню допомогу Україні. За словами Кубілюса, ЄС і США щороку виділяють близько 40 млрд євро - великі суми, але це менше 0,1% їхнього ВВП і менше за власні витрати на оборону.
Єврокомісар наголосив, що така політика нелогічна, адже Україна бореться не лише за себе, а й за безпеку західних країн.
Другою помилкою він назвав небажання чітко визначити агресора і жертву, третьою - сподівання, що після завершення бойових дій Захід зможе відновити добрі стосунки з Путіним.
"Неможливо планувати 'дружні відносини' з найбільшою загрозою, і вимагати підвищення оборонних витрат, щоб стримувати цю найбільшу загрозу", – акцентував він.
Кубілюс додав, що втілення у життя обіцянки 'дружби' з агресором Путіним заохотить його продовжувати агресивну політику, а також інші авторитарні режими.
Четвертою помилкою він вважає визнання окупації Криму. Він нагадав про приклад Чехословаччини, з якої у 1938 році почалася агресія гітлерівської Німеччини.
"Вимоги до України віддати частину своєї території агресору Путіну – це буквальне й трагічне повторення історичної помилки Чемберлена", – наголосив він.
П’ятою помилкою є відмова у вступі України до НАТО.
"Росія вимагає, щоб Україна ніколи не стала членом НАТО не тому, що боїться нападу НАТО…, а тому що боїться, що НАТО захищатиме Україну", – заявив єврокомісар.
Нагадаємо, Кубілюс переконаний, що заборона на вступ України до НАТО полегшує Росії планування наступної агресії.
Європа імпортувала з РФ палива ціною "2400 літаків F-35" - єврокомісар
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp