
Каліфорнія подала до суду на адміністрацію Трампа через блокування коштів
Мовиться про кошти, закладені Конгресом для встановлення зарядних станцій для електрокарів.
Каліфорнія спільно з коаліцією з 16 демократично керованих штатів подала позов проти адміністрації Дональда Трампа, звинувативши її в незаконному блокуванні $5 млрд, виділених Конгресом на розвиток інфраструктури для заряджання електромобілів. Про це повідомляє Financial Times у четвер, 8 травня.
Позивачі стверджують, що указ президента Трампа, яким федеральним агентствам було наказано призупинити виділення коштів, передбачених законом про інфраструктуру, ухваленим за президентства Джо Байдена, є незаконним.
Зокрема згідно з позовом, указ, виданий у перший день перебування Трампа на посаді, призвів до того, що Федеральне управління автомобільних доріг заморозило понад $300 млн фінансування, призначеного для Каліфорнії. Це, за словами позивачів, призвело до втрати робочих місць і шкоди для індустрії нових технологій.
Генеральний прокурор Каліфорнії Роб Бонта наголосив, що президент незаконно позбавляє електромобільну галузь мільярдів доларів федерального фінансування та намагається відкотити назад захист довкілля і клімату.
"Каліфорнія не відступить - ні перед нафтогігантами, ні перед федеральним свавіллям", - заппевнив він.
Губернатор Каліфорнії Ґевін Ньюсом, якого розглядають як потенційного кандидата в президенти США від Демократичної партії, позиціонує себе як провідника опору діям адміністрації Трампа.
З часу інавгурації Трампа Каліфорнія вже подала 19 судових позовів проти його рішень. Цього тижня Ньюсом приєднався до ще 16 губернаторів-демократів у спільному позові щодо блокування нових вітроенергетичних проєктів у США. Минулого місяця Каліфорнія також увійшла до числа 12 штатів, котрі оскаржили законність запроваджених Трампом мит, заявивши, що президент не мав на це повноважень.
"Це ще один подарунок Китаю - відмова від американських інновацій і знищення тисяч робочих місць", - заявив Ньюсом. - "Замість того щоб рекламувати Tesla на газоні Білого дому, президент Трамп міг би справді допомогти і Ілону Маску, і країні - просто виконавши закон і розблокувавши це фінансування, ухвалене обома партіями", - додав він.
Каліфорнія є лідером США у сфері чистих енерготехнологій і має найбільшу кількість електромобілів у країні - понад 2 мільйони, що становить приблизно 34% усіх продажів електрокарів у США.
Раніше губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом подав до суду на президента США Дональда Трампа через впроваджені ним мита.
Нагадаємо, наприкінці січня у Каліфорнії почали збирати підписи за вихід зі США. Якщо вдасться зібрати необхідну кількість голосів, у 2028 році до виборчих бюлетенів внесуть відповідне питання.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp