
Спецслужби США отримали наказ шпигувати за Гренландією - ЗМІ
США зацікавлені у Гренландії зокрема через багаті природні ресурси, включаючи рідкоземельні метали, необхідні для виробництва електромобілів і вітрових турбін, а також потенційні запаси нафти та газу.
США посилюють розвідувальну діяльність щодо Гренландії, залучаючи свої спецслужби до кампанії президента Дональда Трампа з придбання острова.Про це повідомляє WSJ у середу, 7 травня.
Як інформують джерела, національна розвідка під керівництвом Тулсі Габбард отримала директиву зосередити зусилля на зборі даних, що стосуються території. Зокрема агенціям доручено зібрати більше інформації щодо руху за незалежність Гренландії та ставлення до американських ініціатив з видобутку ресурсів на острові.
Для цього розвідці дозволили використовувати супутники, перехоплювати дзвінки та шпигувати на місцях.
Це повідомлення стало одним з перших реальних кроків адміністрації Трампа до реалізації його заяв щодо бажання придбати Гренландію. Документ допомагає встановити пріоритети для розвідки та перенаправити ресурси на високопріоритетні цілі, як-от пошук підтримки для американських цілей на острові.
Гренландія, де проживає близько 56 тисяч осіб, є частиною Королівства Данія, члена НАТО, та союзника США. Одначе, попри дипломатичний тиск, Трамп неодноразово заявляв, що США необхідно придбати цей територіальний об’єкт для реалізації національної безпеки.
"Ми потребуємо Гренландії для національної безпеки, і навіть для міжнародної безпеки. Ми працюємо з усіма сторонами, щоб отримати її," - сказав Трамп під час заяви перед Конгресом у березні. - "Як би там не було, ми її отримаємо."
Після візиту віцепрезидента Джей Ді Венса, радника з нацбезпеки Майка Волца та міністра енергетики Крісса Райта до Гренландії в кінці березня, керівництво Данії та жителі Гренландії висловили обурення. Візит піддавав "неприпустимому тиску Гренландію та її політиків", — зазначила прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріksen.
Нещодавно Дональд Трамп визнав, що не виключає силової анексії острова, зауваживши, що "не відкидає жодних варіантів" у питанні придбання Гренландії.
Нагадаємо, Трамп у зверненні до Конгресу підтвердив наміри "добути" Гренландію. Він зазначив, що йдеться про "дуже великий шматок землі" з "дуже маленьким за чисельністю населенням", але "дуже важливий для військової безпеки".
Однак прем'єр-міністр Гренландії Муте Егеде заявив, що Гренландія не продається, її "не можна просто взяти" і додав, що майбутнє Гренландії вирішують самі гренландці.
Путін оцінив плани Трампа "приєднати" Гренландію до США
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp