Duolingo замінює працівників: компанія представила 148 курсів, створених ШІ
Освітня платформа Duolingo оголосила про запуск 148 нових мовних курсів, створених із використанням генеративного штучного інтелекту. Це найбільше розширення контенту в історії компанії — кількість доступних курсів подвоїлася.
Водночас компанія зіткнулася з хвилею критики через плани замінити частину працівників штучним інтелектом, повідомляє Tech Crunch.
«Створення наших перших 100 курсів тривало близько 12 років, а тепер ми запустили майже 150 нових за менш ніж рік», — сказав співзасновник і CEO Duolingo Луїс фон Ан у пресрелізі.
За його словами, використання ШІ дозволило компанії досягти «безпрецедентної швидкості та якості» в масштабуванні контенту.
Однак користувачі висловлюють невдоволення. Раніше цього тижня фон Ан повідомив співробітників електронною поштою про перехід компанії до моделі AI-first — тобто такої, де більшість процесів автоматизовано.
Зокрема, він заявив, що Duolingo поступово припинятиме співпрацю з підрядниками, якщо їхню роботу можна виконати за допомогою ШІ, а збільшення штату відбуватиметься лише за умови, що команда не зможе автоматизувати більше завдань.
«ШІ — це не просто підвищення продуктивності. Щоб навчати ефективно, нам потрібно створювати величезний обсяг контенту, а вручну це зробити неможливо. Ми зобов’язані якнайшвидше надати цей контент нашим користувачам», — зазначив керівник компанії.
У соцмережах користувачі скаржаться на зниження якості курсів і помилки, що з’являються в новому контенті, створеному ШІ. Деякі видаляють застосунок і закликають інших зробити так само.
Нові курси Duolingo орієнтовані переважно на початковий рівень і включають інтерактивні формати на кшталт Stories для розвитку читання та DuoRadio для тренування сприйняття мови на слух. У найближчі місяці компанія обіцяє додати й матеріали для просунутого рівня.
Нещодавно генеральний директор Microsoft Сатья Наделла заявив, що до 30% коду компанії зараз згенеровано за допомогою штучного інтелекту.
Нагадаємо, раніше Duolingo прибрала контент зі свого застосунку, який російське цензурне відомство «Роскомнадзор» вважає «пропагандою ЛГБТ».