
Європа не може зібрати і 25 тисяч військових для місії в Україні - ЗМІ
Велика Британія і Франція тепер схиляються до відправки інструкторів і навчальних підрозділів на захід України.
Європейським країнам проблематично буде зібрати 25 тисяч військовослужбовців для участі в місії зі стримування в Україні. Причина полягає в хронічній нестачі особового складу і недостатнього фінансування армій. Про це повідомляє британську газету The Times.
Видання дістало доступ до рідкісних обговорень між міністрами оборони та військовими главами країн Європи. На зустрічах обговорювали план створення "коаліції рішучих" (також перекладають як "коаліція охочих") - добровольчого контингенту, який у разі укладення мирної угоди мав би бути направлений в Україну.
Начальник штабу оборони Великої Британії адмірал Тоні Радакін закликав зібрати контингент чисельністю до 64 тисяч військовослужбовців. Сам офіційний Лондон висловив готовність надати до 10 тисяч осіб.
На наступних зустрічах у Брюсселі міністри оборони європейських країн визнали, що навіть зібрати 25 тисяч осіб "буде вкрай складно".
Велика Британія і Франція тепер схиляються до відправки інструкторів і навчальних підрозділів на захід України, а не повноцінного багатонаціонального сухопутного контингенту, зазначає ЗМІ.
Союзники роблять ставку на:
- навчання українських військ,
- переозброєння ЗСУ,
- забезпечення захисту з повітря і моря.
Вони уникають розміщення військ поблизу лінії фронту або об'єктів критичної інфраструктури.
На зустрічі 10 квітня міністри різних країн висловлювали стурбованість через складність з набором військових.
"У Росії 800 000 військових. Якщо ми навіть не можемо зібрати 64 000, значить, ми дійсно слабкі", - наголосила голова Міноборони Литви Довіле Сакалієне.
Союзники також вказали, що для підтримки контингенту чисельністю 64 тисяч осіб необхідно до 256 тисяч військовослужбовців з урахуванням ротації.
Обговорення підкреслили глибоку залежність Європи від США в питаннях стримування Росії.

Нагадаємо, представники США останніми тижнями висловлювали готовність дати гарантії підтримки військового контингенту європейських країн, який може бути розміщений в Україні в разі досягнення угоди про припинення вогню.
"Коаліція охочих": чи зможе Європа перейти від слів до діла
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp