
В ЄС підтвердили плану "розділити" Україну і Молдову на шляху до членства
Єврокомісар Марта Кос зазначає, що Київ готовий виконати всі пункти Угорщини, але Будапешту все ще "недостатньо" поступок.
Європейський Союз розглядає можливість продовження процесу вступу Республіки Молдова, відокремивши її від України через те, що Угорщина чинить спротив переговорам з Києвом. Про це заявила єврокомісар з питань розширення Марта Кос в інтерв’ю Europa Libera Moldova.
За її словами, "не може виключити відокремлення" двох країн на шляху до членства в ЄС вже в червні, коли в Брюсселі мають бути прийняті кілька рішень щодо розширення.
"Ми вже обговорюємо з державами-членами, що робити, бо жодна держава-член не виступає проти відкриття першого кластера Молдовою", – зазначила вона та додала, що тільки Угорщина виступає проти приєднання України до ЄС.
Молдова та Україна до цього часу разом просувалися в процесі вступу до ЄС, і їх розглядали як тандем.
Торік 27 держав-членів ЄС дали зелене світло на початок переговорів про вступ з обома країнами-кандидатками, але жодного розділу переговорів ще не відкрито.
Переговори з Україною заблоковані Угорщиною, яка створила чимало перепон, зокрема, вимагаючи розширених прав для угорської меншини.
Кос гадає, що навіть існує можливість, що Молдова стане членом ЄС до кінця її мандата, у 2029 році. На її думку, "якщо ми не матимемо жодної нової держави-члена під час поточного мандату Європейської комісії", це буде вважатися "провалом".
Кос висловила жаль з приводу того, що Угорщина політизує процес вступу України. Будапешт навіть організував "консультативне опитування" про вступ України до ЄС, а прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже публічно проголосував проти.
"Україна зробила достатньо, я можу сказати це з власного досвіду, оскільки сприяла діалогу між Угорщиною та Україною", – зазначила Кос.
Вона додала, що Будапешт висунув багато пунктів для переговорів, і Київ готовий виконати їх усі, "але Угорщині цього не досить".
Раніше ЗМІ писали, що Молдова, яка почала перемови щодо членства в ЄС одночасно з Україною і так само вже готова відкрити кластер 1 Засадничі питання (Основи), може зробити це раніше.
ЄС розпочав процедуру скринінгу молдовського законодавства
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp