
Індія та Пакистан провели ракетні навчання
Ескалація конфлікту між Нью-Делі та Ісламабадом розпочалася після того, як на контрольованій Індією частині Кашміру сталася стрілянина - загинули 26 осіб, десятки зазнали поранень.
Військово-морські сили Індії провели навчальні стрільби протикорабельними ракетами на тлі загострення ситуації з Пакистаном. Відповідний відеофрагмент оприлюднила пресслужба ВМС Індії на платформі Ху неділю, 27 квітня.
"Кораблі ВМС Індії здійснили багаторазові успішні протикорабельні стрільби, щоб перевірити та продемонструвати готовність платформ, систем і екіпажу до завдання високоточних наступальних ударів на великих відстанях", - повідомили у відомстві.
У ВМС додали, що готові "будь-коли, будь-де та будь-як захистити морські інтереси нації".
Своєю чергою, Збройні сили Пакистану опублікували відео з навчальними стрільбами балістичними ракетами Nasr класу земля-земля.
"Не варто недооцінювати силу Збройних сил Пакистану. Балістична ракета земля-земля Nasr. Пакистан є відповідальною ядерною державою, і наша зброя призначена лише для цілей стримування", - заявили пакистанські військові.
Після теракту, що стався 22 квітня у місті Пахалгам - туристичному центрі на півночі Індії - влада країни звинуватила у нападі бойовиків, пов’язаних із Пакистаном. У відповідь Індія з 27 квітня визнає недійсними всі візи, видані громадянам Пакистану. Медичні візи діятимуть до 29 квітня.
Окрім цього, Делі оголосив персонами нон ґрата всіх військових аташе з пакистанського посольства та скорочує свій дипломатичний персонал у Пакистані з 55 до 30 осіб. Також Індія припинила дію Договору про води Інду - ключової угоди про розподіл річкових ресурсів.
Пакистан відповів симетрично - визнав недійсними всі індійські візи, закрив повітряний простір для індійських авіакомпаній і повністю зупинив двосторонню торгівлю. Уряд країни також заявив, що спроби Індії втручатися у водні ресурси будуть розцінені як акт агресії.
Громадянам Індії не рекомендують відвідувати Пакистан, а тим, хто вже там перебуває, радять якнайшвидше повернутись додому. У Пакистані ж у четвер скликали засідання Ради національної безпеки для координації подальших кроків.
Нагадаємо, 11 березня пасажирський потяг у Пакистані був захоплений терористами, в заручниках опинилися всі пасажири, залізничники і силовики, що їхали в потягу. Згодом стало відмо, що силовики звільнили 155 з понад 450 заручників. Вбито не менше 27 бойовиків.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp