Досліджуйте доступне суспільство на курсі «Голос без бар’єрів: технологічні рішення в інклюзії»
Громадська організація «Говори!» запустила безплатний онлайн-курс «Голос без бар’єрів: технологічні рішення в інклюзії». Це девʼять навчальних відео про технології в житті людей з інвалідністю, у яких експерти й експертки розповідають, як зробити наше суспільство доступнішим, зокрема, за допомогою сучасних розробок.

Інтерфейс застосунку «Я кажу»
Чому створили цей курс
В Україні проживають приблизно три мільйони людей з інвалідністю. Вони можуть бути продавцями у вашому улюбленому магазині, авторами книжок або чемпіонами спортивних олімпіад.
Курс створили, щоб розповісти українцям про освітні, соціальні, психологічні й технологічні аспекти інклюзії, які можна використовувати в повсякденному житті, освіті та професійній діяльності. Ось кілька прикладів, як технології допомагають у повсякденні:
• одинадцятирічний Сергій, маючи розлади комунікації, може без проблем розповісти вірш зі шкільної програми біля дошки. У цьому йому допомагає цифровий застосунок «Я кажу», який озвучує надрукований текст будь-якої довжини;
• волонтер Юрій, який не розмовляє через черепно-мозкову травму, продає товари в магазині. Він спілкується з покупцями, використовуючи цифровий комунікатор TippyTalk.

Одна зі спікерок курсу Олександра з невербальною донькою Даринкою
Спікерами курсу стали фахівці, які створюють безбар’єрне середовище в Україні. Серед них Юрій – військовослужбовець і засновник IT-компанії, яка розробляє й адаптує українською мовою цифрові рішення для людей з інвалідністю, Олександра – мама невербальної дівчинки Даринки, Софія – психологиня, яка здійснює терапію мови й мовлення в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни.
Навчальну програму, яка лягла в основу курсу, апробували у співпраці з 86 організаціями в Україні.

Апробація навчальної програми з фахівцями
Цей курс буде корисним для:
• освітян, психологів, логопедів, спеціалістів реабілітаційних центрів та інших фахівців;
• батьків і родичів людей із розладами комунікації, людей з інвалідністю та комплексними порушеннями;
• представників громадського сектору;
• усіх, хто хоче дізнатися більше про інклюзію та цифрові технології.
Онлайн-курс «Голос без бар’єрів: технологічні рішення в інклюзії» створили за підтримки Фундації ЗМІN, його вже можна безоплатно переглянути на ютубі.
Матеріал підготовлено за підтримки ГО «Говори!»