Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Трамп заявив про дедлайн для мирної угоди

21:17:30

  У США є певний крайній термін для досягнення миру між Україною та Росією. Про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в четвер, 24 квітня.   Американський лідер висловив переконання, що Київ і Москва "обидва хочуть миру, але вони повинні сісти за стіл переговорів". "Ми дуже довго чекаємо. Вони повинні сісти за стіл переговорів. І я думаю, що ми отримаємо мир", - сказав Трамп.   Президент США наголосив, що у повномасштабній війні Росії проти України кожного тижня гинуть "5000 молодих людей", яких потрібно врятувати, і йому "не подобається, що це займає багато часу".   "Але я думаю, що вони обидва (Зеленський та Путін - ред.) хочуть укласти мир. Я в це вірю. Між ними багато ненависті, багато сильної неприязні, багато недовіри. Але я думаю, що ми це зробимо, я сподіваюся, що ми це зробимо заради багатьох молодих людей, які гинуть", - сказав Трамп.   Американський президент заявив, що в нього є "власний крайній термін", до якого потрібно досягти миру між Україною та Росією.   "У нас є крайній термін. І після цього наше ставлення (до мирного врегулюванн - ред.) буде зовсім іншим, але я думаю, що у нас є дуже хороші шанси це зробити (досягти миру - ред.)", – наголосив Трамп. Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що США передали Україні минулого тижня в Парижі односторінковий документ, який подали як "остаточну пропозицію" щодо мирного врегулювання. Серед іншого,  США готові визнати контроль Росії над українським Кримом  та послабити санкції проти Москви в рамках потенційної мирної угоди. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає російської окупації Криму. Свою чергою американський лідер заявив, що  позиція Зеленського "шкодять мирним перемовинам з Росією" . 

Зеленський прокоментував посередництво США

21:02:43

Україна розглядає США як сильного стратегічного партнера і хотіла б мати спільне розуміння того, що Росія є агресором. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю американському журналісту Бену Шапіро, передає Інтерфакс-Україна в четвер, 24 квітня.   "Ми знаємо, що США мають позицію посередника в цьому конфлікті. І це вибір, який зробили Сполучені Штати. Але ми розглядаємо США як сильного стратегічного партнера, який має вплив. І ми б дуже хотіли, щоб ці дві сили були використані по відношенню до Росії, щоб сила була спрямована на РФ, тому що саме вона є агресором. І ми б дуже хотіли мати спільне розуміння того, що Росія є агресором, а не ми", - сказав глава держави.   За словами Зеленського, Україна хоче, щоб "США не шукали баланс у цих словах".   "Я розумію, чого хоче президент Трамп. Я дуже поважаю той факт, що він шукає підхід. Це його підхід", - зауважив український лідер. Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що США передали Україні минулого тижня в Парижі односторінковий документ, який подали як "остаточну пропозицію" щодо мирного врегулювання. Серед іншого,  США готові визнати контроль Росії над українським Кримом  та послабити санкції проти Москви в рамках потенційної мирної угоди. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає російської окупації Криму. Свою чергою американський лідер заявив, що  позиція Зеленського "шкодять мирним перемовинам з Росією" .  ЗМІ дізнались, що США вимагатимуть від РФ

На тілі загиблої журналістки Рощиної виявили ознаки катування - ОГП

20:36:22

За результатами судово-медичної експертизи причин смерті журналістки Вікторії Рощиної, яка померла у російському полоні, встановити не вдалося через стан тіла. Водночас на тілі Вікторії були виявлені численні ознаки катування. Про це повідомив начальник Департаменту війни Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов на брифінгу в четвер, 24 квітня, пише Слідство.Інфо.   "28 лютого під час огляду тіл, на одному з них була знайдена бирка, на якій було написано прізвище Рощина. Була призначена молекулярна експертиза, в ході якої ідентифікували, що це тіло належить саме пані Рощиній", - розповів він.   За словами Бєлоусова, у ході молекулярної експертизи були відібрані зразки ДНК у батьків Вікторії. І за результатами проведення цієї експертизи, експерт дійшов висновку з вірогідністю понад 99%, що тіло належить саме пані Вікторії.    "Через стан тіла… і через муміфікацію, за результатами судово-медичної експертизи, встановити причини смерті не вдалося. Тому були відібрані зразки і наразі вирішується питання за участі французьких експертів для проведення додаткової судово-медичної експертизи для встановлення причин смерті", - зазначив начальник Департаменту війни ОГП.   Бєлоусов додав, що на тілі Вікторії були виявлені численні ознаки катування.    "Разом із тим, на тілі жертви були виявлені численні ознаки катування та жорстокого поводження, зокрема, садна і крововиливи на різних частинах тіла, було зламане ребро. І також експерти побачили можливі ознаки застосування електроструму. Ця інформація також буде уточнена під час додаткової судово-медичної експертизи", - сказав він.   У ході розслідування прокурори оперують тим, що під час обміну тіло вже було доставлене. За словами Бєлоусова, смерть точно наступила під час перебування на території, яку контролює РФ.   "Тілесні ушкодження були спричинені за життя. Тому, висока ймовірність, що до неї (Рощиної - ред.) застосовувалось катування. Щодо причин смерті, дати і місця, причетних осіб - інформація встановлюється”, - додав він. Нагадаємо,  Україні вдалося повернути тіло вбитої у російському полоні журналістки Вікторії Рощиної. Востаннє Вікторію бачили живою 8 вересня 2024 року, тоді окупанти вивели її з камери в невідомому напрямку. 10 жовтня 2024 року стало відомо про смерть журналістки. Перед цим  її жорстоко катували .

ЗМІ дізнались, що США вимагатимуть від РФ

19:58:05

США вимагатимуть від Росії визнати право України на власні збройні сили та оборонну промисловість у рамках ширшої мирної угоди між Москвою і Києвом. Про це пише Вloomberg з посиланням на джерела в четвер, 24 квітня.   Зазначається, що спецпосланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф порушить питання української армії та оборонної промисловості на зустрічі з очільником Кремля Володимиром Путіним.   Видання наголошує, що згода на оснащену й укомплектовану належним чином армію, як того вимагають Україна та її європейські союзники, означатиме, що Путіну доведеться відмовитися від однієї з проголошених ним цілей повномасштабного вторгнення - демілітаризації України.   За словами джерел, США також вимагають, щоб Росія повернула під контроль України Запорізьку АЕС. Потім станція, за планом адміністрації Трампа, має перейти під американський контроль, щоб постачати електроенергією містам, які перебувають як під контролем України, так і під окупацією РФ.   США також хочуть забезпечити Україні прохід через річку Дніпро і повернути під контроль Києва окуповані Росією території в Харківській області.   Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що США передали Україні минулого тижня в Парижі односторінковий документ, який подали як "остаточну пропозицію" щодо мирного врегулювання. Серед іншого, США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви в рамках потенційної мирної угоди. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнає російської окупації Криму. Свою чергою американський лідер заявив, що позиція Зеленського "шкодять мирним перемовинам з Росією" . 

Побиття військового у Києві: підліткам обрали запобіжні заходи

19:28:03

Дніпровський районний суд Києва обрав запобіжний захід чотирьом підлітків, які обвинувачуються у побитті військовослужбовця у столичному Гідропарку. Про це повідомляє Суспільне в четвер, 24 квітня.   Троє 17-річних хлопців перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом, а 15-річний - під нічним до 19 червня 2025 року, з 20:00 до 06:00. Запобіжні заходи їм обирали окремо   Адвокати підозрюваних клопотали про більш м’які запобіжні заходи: хтось просив нічний домашній арешт, а хтось - взяти під особисте зобов’язання.   За версією адвокатки одного з хлопців, бійку спровокував сам військовослужбовець. За свідченнями очевидців, того дня він був в одному із закладів у столичному Гідропарку, звідки нібито вийшов напідпитку та голосно лаявся, цим і спровокував конфлікт.   Військовослужбовця на судовому засіданні не було. Він розповів виданню, що кілька днів він провів у лікарні, однак зараз почувається добре, утім має кілька синців. Також військовослужбовець повідомив, що вже покинув Київ, повернувся до своєї військової частини й розпочав виконання обов’язків.   Нагадаємо, 18 квітня у Гідропарку  група підлітків напала на чоловіка у військовій формі : вони повалили потерпілого на землю та били його руками і ногами. Правоохоронці затримали нападників. Чотирьом підліткам повідомили про підозру у хуліганстві, вчиненому групою осіб.