
Україна не платитиме за облігаціями 2015 року
В уряді заявили, що планують "продовжити взаємодію" з утримувачами боргу і розглянуть "усі доступні варіанти" реструктуризації боргу, що є умовою програми з МВФ.
Україна та група кредиторів на чолі з хедж-фондами не змогли домовитися про умови реструктуризації заборгованості на суму 2,6 млрд доларів. Ці ВВП-варанти прив'язані до економічного зростання. Про це йдеться у заяві уряду на Лондонській біржі.
"Україна вказала, що не може прийняти пропозицію власників ВВП-варантів і відмовилася робити будь-які подальші пропозиції", - йдеться в заяві уряду.
Водночас в уряді заявили, що планують "продовжити взаємодію" з утримувачами боргу і розглянуть "усі доступні варіанти" реструктуризації боргу, що є умовою програми з МВФ.
Як відомо, ВВП-варанти гарантують інвесторам винагороду, коли реальне економічне зростання перевищить 3% на рік. Платіж у розмірі понад 500 мільйонів доларів має бути здійснений 31 травня і пов'язаний зі зростанням у 2023 році на 5,5%.
Україна випустила ВВП-варанти на суму 2,6 млрд доларів - цінні папери з фіксованим доходом, прив'язані до темпів економічного зростання, - щоб пом'якшити реструктуризацію свого боргу в 2015 році після окупації Криму Росією.Цінні папери, термін погашення яких настає у 2041 році, не були включені до минулорічної угоди з реструктуризації боргу України на суму 20 мільярдів доларів.
За словами міністрафінансів України Сергія Марченко, "ВВП-варанти були розроблені для світу, якого більше не існує".
Він зазначив, що скромне відновлення економіки країни не допомогло виправити майже 30-відсотковий спад, викликаний повномасштабним вторгненням Росії у 2022 році.
Нагадаємо, за 2024 рік держборг України за рік зріс на 1,4 трлн гривень. При цьому зазначалось, що держборг України стає дешевшим та більш довгостроковим. За минулий рік його середньозважена вартість скоротилася на 21,8% – з 6,24 до 4,88%, а середня строковість складає понад 11 років.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp