
У Шанхаї встановили банкомат для переробки золота
Золотий виріб від 3 грам зважується у банкомат, розплавляється при температурі понад 1000°C, проходить дворазову перевірку проби. Після утримання комісії, кошти надходять на рахунок користувача.
На тлі рекордного зростання цін на золото в торговельному центрі Global Harbor у Шанхаї з’явився перший в місті автомат для переробки ювелірного золота, що миттєво викликав великий інтерес - особливо серед літніх людей, котрі хочуть вигідно продати прикраси, збережені роками. Про це повідомляє Mining у понеділок, 21 квітня.
Автомат належить компанії Kinghood Group зі Шеньчженя та працює в межах концепції Smart Gold Store. Він приймає золоті вироби вагою від 3 грамів і з чистотою не менше 50%. Усі операції відбуваються автоматично: виріб зважується, розплавляється при температурі понад 1000°C, проходить дворазову перевірку проби. Після утримання комісії 18 юанів за грам кошти надходять на банківський рахунок користувача.
За свідченням місцевих журналістів, 40-грамове намисто було оцінене в 785 юанів за грам, а загальна виплата становила понад 36 000 юанів ($4 900) - усього за пів години.
Компанія Kinghood запустила перше покоління "розумних золотих магазинів" у 2019 році, поєднавши в одному рішенні купівлю, індивідуальне виготовлення та переробку золота.
Система отримала премію за інновації у виробництві на JWA Sustainability Awards 2024 року.
Kinghood планує подальше масштабування: в найближчому майбутньому відкриють понад 100 автоматів у Шанхаї, вже діють точки в Пекіні, Гуанчжоу, Шеньчжені та Гонконзі.
Новий підхід відчутно вдарив по традиційних скупниках золота. Дрібні торговці скаржаться на зменшення клієнтів через високу швидкість та прозорість обслуговування автоматів.
Для прикладу, у місцевій ювелірній крамниці China Gold зазначили: "Ми скуповуємо золото по 715 юанів, а продаємо AU999 за 850 юанів за грам. Але попит усе одно падає". Особливо страждають магазини, які не мають власного видобутку.
На момент запуску автомата, 16 квітня, ціна золота в Китаї перевищила 1 000 юанів ($137) за грам, а ф'ючерси COMEX торгувалися вище $3 400 за унцію. Shanghai Gold Exchange фіксував реальні ціни понад 788 юанів за грам.
На думку Сюй Вейсіна, члена Шанхайської асоціації золота, впровадження таких автоматів логічне: "Коли золото дорожчає, населення хоче реалізувати активи". Однак він закликає не поспішати: інститути та центробанки продовжують активно купувати золото, що може підтримувати зростання й надалі.
Нагадаємо, експерти Goldman Sachs не відкидають, що котирування можуть піднятися до $4000 за унцію до середини 2026 року.
Ціни на золото знову оновили історичний рекорд
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp