
Китай застеріг країни від торгівлі з США на шкоду Пекіну
Пекін "рішуче виступає проти того, щоб будь-яка сторона укладала угоду за рахунок інтересів Китаю".
Китай попередив інші країни про наслідки укладання торговельних угод зі США, які можуть зашкодити інтересам Пекіна. Про це мовиться в офіційній заяві Міністерства комерції КНР, оприлюдненій у понеділок, 21 квітня.
"Китай рішуче виступає проти будь-якої угоди, укладеної за рахунок його інтересів", – наголосили у міністерстві. Пекін заявив про готовність застосувати "взаємні заходи у відповідь".
У Китаї додали, що виступають за зміцнення солідарності та координації з іншими державами для спільної протидії односторонньому тиску.
Попередження прозвучало на тлі активізації перемовин між США та іншими країнами щодо скасування або пом’якшення тарифів, запроваджених адміністрацією Дональда Трампа. У Вашингтоні в обмін на поступки прагнуть обмежити торгівлю партнерів із Китаєм та стримати його промисловий потенціал.
За даними Bloomberg, економічні радники Трампа розглядають можливість запровадження так званих вторинних тарифів проти імпорту з країн, що зберігають тісні зв’язки з Китаєм. Також США хочуть, аби партнери не брали на себе надлишки китайських товарів, які можуть опинитися під американськими митами.
В’єтнам, за повідомленнями Reuters, готується обмежити транзит китайських вантажів, що прямують до США. Тим часом Японія та Південна Корея розпочали перемовини з Вашингтоном, своєю чергою, Тайвань назвав переговори про експортний контроль "інтенсивними".
Колишній директор Світового банку в Китаї Берт Гофман вважає, що шанси США на створення антикитайської коаліції є обмеженими через нестабільність їхньої зовнішньої політики. Водночас, за його словами, Китай має значні торговельні профіцити з окремими країнами, тож для зниження напруженості слід збільшити внутрішній попит і координувати політику з партнерами.
У Китаї вже неодноразово вдавалися до заходів у відповідь на міжнародну співпрацю країн зі США. Зокрема, після розміщення американської системи ПРО Thaad у Південній Кореї у 2016 році Пекін обмежив туризм і ускладнив діяльність корейських компаній.
Також торік Китай заборонив експорт до США низки стратегічних матеріалів, зокрема галію та германію, що використовуються в оборонній промисловості. У квітні Пекін запровадив нові експортні обмеження на рідкісноземельні елементи у відповідь на нові мита з боку США.
Водночас на тлі ескалації торговельного протистояння КНР активізує дипломатичні зусилля у Південно-Східній Азії та Європі. Минулого тижня голова КНР Сі Цзіньпін відвідав В’єтнам, Малайзію та Камбоджу з метою зміцнення регіонального партнерства.
Нагадаємо, Китай запропонував ЄС обʼєднатися проти Трампа. Сукупні торгові звʼязки Китаю та ЄС становлять понад третину від загальної світової торгівлі.
Та вже згодом Пекін закликав Трампа скасувати мита та "виправити помилки".
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp