
Українців ппередили щодо захворювання тварин на ящур і блутанг
Фермери та власники тварин мають бути надзвичайно пильними та ретельно стежити за тваринами для своєчасного виявлення симптомів захворювання, зазначили в Держпродспоживслужбі.
В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг. Про це напередодні повідомила Держпродспоживслужба.
Відомство сворило у кожній області "гарячу лінію" для приймання дзвінків від громадян у випадку підозр на захворювання тварин з огляду на спалахи ящуру та блутангу в країнах ЄС і високого ризику занесення цих хвороб в Україну.
"Звертаємось до власників тварин: наразі – кожен повинен посилити увагу. Фермери та власники тварин мають бути надзвичайно пильними та ретельно стежити за тваринами для своєчасного виявлення симптомів захворювання. У разі підозри – негайно звертатись на "гарячу лінію" у вашому регіоні", – йдеться у повідомленні.
У Держпродспоживслужбі нагадали, що хвороба ящур проявляється лихоманкою, везикулярним враженням ротової порожнини, вінчика, у корів - вим’я, а молоді тварини гинуть безсимптомно. Ящур вражає широкий спектр тварин: велику рогату худобу, свиней, овець, кіз і диких тварин.
До клінічних ознак блутангу належать: лихоманка, слинотеча, набряк губ, запально-некротичне ураження ротової порожнини, ціаноз язика, кон’юнктивіт, почервоніння та гангрена дійок, аборти. На блутанг хворіють вівці, кози, білохвості олені, буйволи, антилопи, лосі та інші жуйні.
Перелік телефонів гарячої лінії у регіонах оприлюднено на офіційному вебпорталі Держпродпоживслужби за посиланням.
Нагадаємо, у березні в Угорщині виявили перший спалах ящуру за 50 років - на фермі великої рогатої худоби на 1400 голів в місті Кісбайча.
Після цього Україна обмежила ввезення деяких товарів з Угорщини. А в Будапешті заявили, що не виключають "штучного створення" вірусу.
А в жовтні 2024 року у Нідерландах зафіксували перші випадки зараження новим типом вірусу блутангу, від якого немає вакцини.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp