
Меморандум про копалини зі США: головні пункти
Київ та Вашингтон стали на крок ближче до остаточної угоди щодо видобутку мінеральних копалин.
Україна підписала зі Сполученими Штатами основу для угоди про мінеральну сировину, повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Заключення договору відбулося у онлайн форматі. З українського боку його підписала Свириденко, з американської – міністр фінансів Скотт Бессент.
Детальніше про документ
За словами міністерки, цей меморандум не є остаточною угодою про копалини. Документ лише підтверджує наміри укласти повну угоду у майбутньому.
Загалом над угодою, яку належить підписати, ще працюють технічні команди США та України, а потім документ має ратифікувати Верховна Рада.
Свириденко додала, що сторони готують створення Фонду інвестицій у відбудову України. Угода, за її словами, відкриватиме можливості для інвестицій, модернізації інфраструктури та взаємовигідного партнерства між двома країнами – "саме з такою метою команди працюють над документом".
"Важливо, що ми підтверджуємо нашими домовленостями прагнення Американського народу інвестувати разом з Українським народом у вільну, суверенну та безпечну Україну", – написала вона.
Основні аспекти
Зранку 18 квітня Кабінет міністрів України оприлюднив текст підписаного. Ось головні пункти документу:
- Відзначається прагнення американського народу інвестувати разом з українським народом у вільну, суверенну та безпечну Україну;
- Тобто і ми, і США підтвердили спільне бажання досягти тривалого миру в Україні та міцного партнерства між нашими народами та урядами;
- США та Україна визнають внесок, який Україна зробила у зміцнення міжнародного миру та безпеки, добровільно відмовившись від третього за величиною у світі арсеналу ядерної зброї;
- США поважають зобов’язання України, пов’язані із вступом у ЄС. І не мають спричиняти конфліктів для нашого євроінтеграційного шляху.
Позиція Вашингтону
Зазначимо, що підписання меморандуму офіційно в Білому домі ще не коментували. Водночас команда Трампа, як пише Bloomberg, наполягає на тому, щоб Київ погодився на угоду про розподіл прибутків від майбутніх українських інвестиційних проектів, включаючи корисні копалини та інфраструктуру.
Білий дім розглядає це як компенсацію за витрачені десятки мільярдів доларів на зброю та іншу допомогу, наданої Києву ще колишнім президентом Джо Байденом з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії, пояснює видання.
Але, згідно з повідомленнями, адміністрація Трампа знизила свою оцінку допомоги Україні з 300 мільярдів доларів до 100 мільярдів доларів, наблизивши її до оцінки України в 90 мільярдів доларів.
Водночас, коментуючи статус переговорів президент США Дональд Трамп напередодні заявив, що "наступного четверга буде підписано угоду щодо корисних копалин".
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp