
Суд у Франції дозволив стягнути з Росії $5 млрд на користь Нафтогазу
Нафтогаз вже зробив перший крок до примусового виконання рішення арбітражу. Компанія зареєструвала обтяження на низку активів РФ у Франції, загальною вартістю понад 120 млн євро.
Суд Парижа надав дозвіл на примусове виконання рішення Гаазького арбітражу про відшкодування збитків, завданих незаконною експропріацією активів групи Нафтогаз у Криму в обсязі 5 млрд доларів. Про це повідомила пресслужба Нафтогазу у четвер, 17 квітня.
"Цей результат – частина нашої глобальної кампанії з примусового виконання рішення арбітражу", – прокоментував рішення суду очільник української компанії Роман Чумак.
За його словами, це рішення дозволяє Нафтогазу розпочати процедуру стягнення на території Франції.
Нафтогаз вже зробив перший крок до примусового виконання рішення арбітражу. У межах цього процесу компанія вже зареєструвала обтяження на низку активів, що належать РФ та розташовані у Франції, загальною вартістю понад 120 млн євро.
"Ми вже маємо певні успіхи й в кількох інших юрисдикціях, зокрема у Великій Британії та Фінляндії. Ми налаштовані стягнути повну суму компенсації та захистити права українських державних підприємств на міжнародній арені", – підкреслив Чумак.
Нагадаємо, ще у жовтні 2016 року Нафтогаз розпочав арбітражне провадження проти Росії, вимагаючи компенсацію за незаконне захоплення майна групи в Криму.
Після багаторічного арбітражного розгляду у квітні 2023 року трибунал у Гаазі зобов’язав Росію виплатити Нафтогазу понад 5 млрд доларів.
Нещодавно Верховний суд Королівства Нідерланди відхилив касаційну скаргу РФ щодо скасування часткового рішення трибуналу про юрисдикцію та суть справи.
Попри арбітражне рішення та ухвалу Верховного суду Нідерландів, Росія відмовляється виплатити Нафтогазу присуджену суму. Відтак Тому Нафтогаз ініціював міжнародну кампанію зі стягнення. Основна мета – забезпечити виконання арбітражного рішення в юрисдикціях, де Росія має активи.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp