
У МЗС озвучили варіанти для полонених китайців
Наразі щодо полонених громадян КНР підтримується контакт з китайською стороною дипломатичними каналами.
Українська сторона розглядає обмін або репатріацію китайських військовополонених, враховуючи їхню безпеку та побажання. Про це сказав речник МЗС Георгій Тихий на брифінгу в середу, 16 квітня.
"Згідно з міжнародним гуманітарним правом, сторона, яка має на своїй території військовополонених, Україна в цьому випадку, має виходити з найкращих безпекових міркувань для цих людей", - заявив він.
За його словами, можливий обмін військовополоненими напряму з державою, яка залучала до участі у вторгненні, або їхнє повернення на батьківщину, якщо це відповідає побажанням самих полонених.
"В цьому плані міжнародне гуманітарне право дає простір для вибору для сторони, яка тримає військовополонених, виходячи знову ж таки з найкращих міркувань для цієї безпеки цієї людини, яка є в полоні", - зазначив Тихий.
Він запевнив, що Україна надає дипломатам країн, чиї громадяни потрапили в полон, доступ до цих осіб, щоб з’ясувати їхні побажання щодо майбутнього. Водночас для України пріоритетом залишаються її власні військовополонені у російському полоні.
Також Тихий розповів, що коли у МЗС був викликаний тимчасово повірений у справах Китаю в Україні, то йому було заявлено, що "попри офіційно задекларовану позицію Китаю щодо російської війни проти України, відбулися події, які стануть під сумнів щирість Китаю і можуть завдати серйозної шкоди нашим двостороннім відносинам".
"Ми зазначили, що в цьому контексті прямий і відвертий діалог з китайською стороною щодо цієї ситуації є необхідним для уникнення кризи і довіри між сторонами. З тих пір ми підтримуємо контакт з китайською стороною дипломатичними каналами. Можемо також підтвердити, що щодо цих полонених китайських громадян тривають відповідні слідчі та оперативні дії", - додав речник.
Як відомо, минулого тижня ЗСУ взяли у полон двох громадян Китаю в Донецькій області. Пізніше президент Володимир Зеленський заявив, що в армії РФ можуть перебувати кілька сотень китайців.
А днями в Києві відбулася пресконференція з полоненими громадянами КНР, на якій вони зробили низку заяв.
Китай відповів на прохання полонених про обмін
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp