Верховна Рада спростила механізм списання військового майна
Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт, який удосконалить механізми управління та списання військового майна, повідомляє нардеп Ярослав Железняк.
Цей законопроєкт спростить списання військового майна, що стало непридатним під час воєнного стану, а також, якщо його знищили чи пошкодили в ході бойових дій.
Що передбачає законопроєкт
Усе військове майно, крім стрілецької зброї та нерухомості, можна списати без погоджень з вищим керівництвом чи правоохоронцями, йдеться в пояснювальній записці. Водночас вартість списаного майна за одиницю або одним актом не повинна перевищувати 100 тисяч неоподаткованих мінімумів.
Якщо ж вартість майна, яке списують в одному акті, перевищує встановлений ліміт, то такий акт має затвердити командувач або інший керівник, якому підпорядковується військова частина, що списує це майно.
Комісія, яка займається списанням майна у військовій частині, складатиме та підписуватиме спеціальний акт із підписами щонайменше двох учасників або свідків, якщо вони є. Якщо майно було знищене чи пошкоджене через дії ворога або під час бойового чи спеціального завдання, то службове розслідування не проводитимуть.
Ми поговорили з Максимом Лижовим, який став пілотом дрона-бомбера в «Ахіллесі», про пошуки свого місця на цій війні, про роботу нічного бомбера, армійський побут і побратимів і про Харків, який живе життям усупереч війні.