Лососі «сидять» на снодійних, що потрапляють у річки. Через це вони швидше плавають
Дикі лососі у Швеції почали швидше мігрувати до моря через залишки знеболювальних і снодійних у річках, пише New York Post.
Учені простежили за лососем у шведській річці Даль. Рибам дали мікродози ліків – клобазаму (снодійне) та трамадолу (знеболювальне), а потім відстежили їхній рух за допомогою GPS-передавачів. Виявилось: риби почали швидше долати маршрут до Балтійського моря й частіше завершували міграцію успішно.
Це впливає на всю екосистему
На перший погляд, це може здаватися корисним. Але вчені попереджають: якщо змінюється природна поведінка тварин, це впливає на всю екосистему. Особливо, якщо в річках – залишки психоактивних препаратів, які впливають на мозок.
Чому так відбувається і що з цим робити
У світі вже зафіксували понад 900 різних фармпрепаратів у водоймах. Багато з них потрапляють туди через погано очищену воду з лікарень, домогосподарств і фабрик. І ця проблема стосується цілих екосистем.
Науковці кажуть, що вирішити проблему можна завдяки вдосконаленню систем очищення стічних вод і створенню нових, «зелених» ліків, які швидко розкладаються і не шкодять довкіллю. Але поки що риби в річках «сидять» на снодійному.
Через дії росіян в Азовському морі масово гинуть краби й риба. В окупованому Маріуполі фіксують масовий мор риби, а неподалік від Керчі на берег викинуло сотні мертвих крабів. У Центрі протидії дезінформації кажуть, що це може бути наслідком розливу мазуту з російських танкерів.
Обкладинка: Brandon on Unsplash