Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський назвав втрати України у війні

09:20:40

Через розв'язану Росією війну в Україні загинуло близько 13 тисяч мирних жителів та до 100 тисяч українських військових. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю CBS News.   "Щоденні російські удари по українських містах. 1700 нападів на школи, понад 600 загиблих дітей, 780 атак на медичні заклади, 13 000 вбитих мирних жителів і до 100 000 українських військових", - заявив глава держави. За словами Зеленського, наш народ платить найвищу ціну. "Немає вищої ціни. Ми віддали всі наші гроші - все, що у нас є з точки зору фінансів. Але найголовніше, ми віддали життя наших людей", - додав президент. Нагадаємо, 13 квітня, у Вербну неділю, Росія вдарила балістикою по центру Сум. Внаслідок атаки загинули 34 людини , ще понад 100 постраждали. З початку повномасштабного вторгнення в Україну армія Росії втратила 933 980 військових .

У Німеччині планують запровадити ліміт на прохачів притулку

06:31:04

Лідер Християнсько-демократичного союзу (ХДС), ймовірний майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, заявив, що німецький уряд планує пропускати в країну не більше 100 тис. потенційних прохачів притулку на рік. Про це у неділю, 13 квітня, пише  Die Zeit .   "Число прохачів притулку не повинно бути більшим за шестизначне. На наші муніципалітети, школи, лікарні, інфраструктуру чиниться надмірне навантаження", - зауважив Мерц.    За словами лідера ХДС, новий кабмін ФРН призупинить репатріацію та возз'єднання сімей, як зазначено в коаліційній урядовій угоді. Також Мерц заявив, що його уряд добиватиметься того, щоб прохачам притулку вже на кордонах відмовляли у в'їзді до країни.   Консервативний блок Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) і соціал-демократи, які здобули перемогу на дострокових виборах, 9 квітня домовилися про формування уряду. Майбутній уряд ФРН має намір посилити міграційну політику.   Йдеться про збереження посиленого прикордонного контролю, активнішу висилку нелегальних мігрантів, а також про розширення списку країн, громадяни яких не зможуть претендувати на притулок у Німеччині.   Масова міграція може призвести до руйнування будь-якої країни  і Європа може зіткнутися з хвилею тероризму через мігрантів, заявив американський підприємець Ілон Маск.    Нагадаємо, Рада міністрів Польщі  ухвалила міграційну стратегію .

Стало відоме місце наступних переговорів США та Ірану

04:46:03

Другий раунд переговорів США та Ірану, запланований на 19 квітня, може пройти в Римі. Про це у неділю, 13 квітня, повідомляє Axios  з посиланням на власні джерела.     Білий дім раніше підтвердив, що нова зустріч відбудеться 19 квітня, але там не розкрили деталей.   Перший раунд переговорів, у яких взяли участь глава МЗС Ірану Аббас Арагчі та спецпосланник президента США Стіва Уіткофф, пройшов 12 квітня в Омані. У Вашингтоні назвали зустріч "дуже позитивною та конструктивною".   Іранське МЗС наголосило, що зустріч Віткоффа та Арагчі пройшла "у конструктивній атмосфері, заснованій на взаємній повазі". Сторони розмовляли близько трьох годин, вони обмінялися позиціями щодо ядерної програми Ірану та обговорили можливість зняття санкцій щодо Тегерана.   Це були перші значні переговори між США та Іраном з моменту повернення американського президента Дональда Трампа до Білого дому. Під час переговорів представники Тегерана та Вашингтона перебували в окремих кімнатах та спілкувалися через міністра закордонних справ Омана Бадра аль-Бусаїді.   Раніше президент США Дональд Трамп в інтерв'ю Fox Business заявив: "Є два способи боротьби з Іраном:  військовий, або ви укладаєте угоду ". Його месседж стосувався ймовірності набуття Тегераном ядерної зброї.   Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Фіцо поскаржився на погане здоров'я

02:37:04

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився на те, що останні кілька днів зазнає труднощів у зв'язку з пораненням, яке він отримав внаслідок замаху на нього в травні 2024 року. Про це у неділю, 13 квітня, він повідомив у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook .     "Останні три дні поранення, отримане під час замаху, завдає мені клопоту. Мені навіть довелося скасувати частину своєї робочої програми у п'ятницю. Прошу вибачення всім, кого це торкнулося", - сказав він.   Однак Фіцо висловив сподівання, що у понеділок, 14 квітня, "нічого не завадить вирушить до Прешова та Кошиці, де заплановані робочі заходи".   У травні 2024 року 71-річний письменник Юрай Цінтула вчинив замах на прем'єр-міністра у місті Гандлова. Фіцо зазнав серйозних поранень, у тому числі в живіт, але вижив. Цинтула визнав свою провину. За словами Цинтули, він хотів нашкодити прем'єру, оскільки не погоджувався з політикою уряду, але не збирався його вбивати.   Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час пам'ятного заходу з нагоди 80-річчя визволення Братислави на меморіалі Славін розкритикував послів країн Європейського союзу. Причиною стало те, що ті відмовилися приїхати на роковини визволення міста від німецьких нацистів.

Bloomberg дізнався, з ким говорив Трамп перед паузою у введенні мит

02:08:04

Однією з останніх, з ким поговорив американський президент Дональд Трамп перед рішенням про 90-денну паузу у введенні "дзеркальних" мит, стала президент та міністр фінансів Швейцарії Карін Келлер-Зуттер. Про це у неділю, 13 квітня, повідомляє Bloomberg  з посиланням на Келлер-Зуттер.      "Я виклала як позицію Швейцарії щодо двосторонньої торгівлі, так і шляхи вгамування амбіцій США. Ми домовилися продовжити переговори на користь обох наших країн", - сказала вона.   В інтерв'ю Bloomberg президент Швейцарії заявила, що розмова з Трампом була "дуже відкритою та конструктивною": "Ми обоє погодилися дійсно знайти рішення, і він пообіцяв розібратися в ситуації, а потім у нас знову буде діалог".   "Швейцарія є дуже важливим прямим інвестором у США - я маю на увазі, що в цілому вона займає 6-е місце, а коли справа доходить до виробництва, вона займає 4-е місце, а в галузі досліджень і розробок навіть 1-е місце - так що я могла пояснити це президенту США, що було дуже корисно", - сказала Келлер-Зут.   Вона додала, що швейцарські компанії планують продовжувати "багато інвестувати", але їм "потрібний сигнал", щоб розуміти, наскільки надійними будуть ці інвестиції найближчими роками.   Видання нагадує, що Трамп 2 квітня ввів мита на швейцарські товари у розмірі 31%, що набагато більше ніж 20% для Євросоюзу. Пізніше він відклав їх набуття чинності.   Газета Financial Times  повідомляла із посиланням на чиновників у Цюріху, що швейцарські політики захотіли зблизитися з Євросоюзом на тлі рішення Трампа. Видання також писало, що за кілька годин до 90-денного призупинення республіканцем тарифів Келлер-Зуттер зателефонувала американському колегі.   За оцінкою газети, Швейцарія була "шокована" високими митами, оскільки економіка країни традиційно орієнтована на експорт. Після введення мит Келлер-Зуттер сказала, що перебуває у тісному контакті з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн. Президент Швейцарії підкреслила, що федеральна рада (швейцарський уряд) прийняла до відома рішення Трампа і "оперативно визначить подальші кроки".