
США звільнили свою представницю у військовому комітеті НАТО - ЗМІ
Її звільнення може бути пов’язане з політикою Трампа щодо скасування програм різноманіття, рівності та інклюзивності (DEI) у федеральних установах, припускає одне з джерел.
Представницю США у Військовому комітеті НАТО, віцеадміралку ВМС Шошану Чатфілд, звільнили в межах кадрових змін, ініційованих командою президента Дональда Трампа в сфері національної безпеки. Про це повідомили три джерела агентству Reuters.
За словами джерел, Вашингтон уже поінформував союзників по Альянсу.
Обов’язки Чатфілд тимчасово виконує її заступник - бригадний генерал Шон Флінн. Військовий комітет НАТО консультує високопоставлених офіцерів блоку та формує рекомендації щодо військової політики й стратегії.
Шошана Чатфілд - одна з небагатьох жінок-офіцерок ВМС США, котрі отримали звання віцеадмірала. Вона також стала першою жінкою, яка очолила Військово-морський коледж. Одне з джерел припускає, що її звільнення може бути пов’язане з політикою Трампа щодо скасування програм різноманіття, рівності та інклюзивності (DEI) у федеральних установах.
У нещодавньому інтерв’ю Harvard Magazine Чатфілд заявляла, що сподівається на час, коли кваліфікація жінок в армії не викликатиме сумнівів. У 2005-2006 роках вона командувала ескадрильєю бойових гелікоптерів MH-60S Sea Hawk і сама керувала одним з них. Чатфілд підтримувала рівні можливості для жінок і чоловіків у війську, заявлябчи, що "наша сила - в різноманітті".
Новий очільник Пентагону Піт Гегсет розкритикував цю позицію, назвавши її "найдурнішою у військовій історії", і заявив, що справжня сила американської армії - "в єдності та спільній історії". Він зробив ліквідацію програм DEI одним зі своїх пріоритетів, вважаючи, що вони створюють розкол і загрожують бойовому духу.
Водночас звільнення Чатфілд може бути також пов’язане зі зміною курсу США щодо НАТО. Гегсет, як і Трамп, наполягає на підвищенні оборонних витрат союзників до 5% ВВП і на необхідності, щоб вони самі відповідали за свою безпеку. Лунають також побоювання щодо можливого виведення американських військ з Європи або навіть виходу США з Альянсу.
Лідер демократів у Комітеті Сенату з питань збройних сил Джек Рід назвав звільнення Чатфілд "необґрунтованим і ганебним". Він розкритикував республіканців за мовчання у відповідь на звільнення високопоставлених військових посадовців.
"Я не можу зрозуміти, як хтось може мовчки спостерігати, як президент завдає величезної шкоди нашому війську і нашій нації", - заявив Рід.
Нагадаємо, Департамент ефективності уряду США (DOGE) під керівництвом бізнесмена Ілона Маска розпочав скорочення штату Міністерства національної безпеки (DHS). Планується істотне скорочення персоналу в усіх відомствах, включно з Секретною службою.
У ЦРУ розпочалися скорочення співробітників
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp