
У Британії пропонують спільний фонд для переозброєння Європи - ЗМІ
Передбачається створення багатостороннього фонду, який запозичував би кошти на ринках за вигідними ставками і підтримував би оборонні витрати.
Британія пропонує створити спільний європейський фонд для закупівлі, накопичення та фінансування переозброєння військової техніки. Про це повідомляє газета Financial Times з посиланням на неофіційний документ, що підготували посадовці Міністерства фінансів Великої Британії.
У документі наводяться аргументи на користь створення багатостороннього фонду для "коаліції рішучих", який запозичував би кошти на ринках за вигідними ставками і підтримував би оборонні витрати. Підкріплений акціонерним капіталом і суверенними гарантіями, фонд міг би не лише позичати гроші на оборонні проєкти, але й фактично купувати військові активи, створюючи спільні запаси обладнання для країн-учасниць.
Як повідомляється, минулого тижня цей неофіційний документ був розісланий до ключових європейських столиць для обговорення, але в ньому зазначалося, що він не є офіційною політикою британського уряду.
Не уточнюючи передбачуваний розмір фонду, в документі йдеться про те, що ці заходи можуть допомогти подолати дефіцит фінансування оборони в Європі, який оцінюється в "сотні мільярдів євро".
Як пише видання, основною метою нового інструменту буде "придбання активів від імені країн-членів" у фінансовій структурі, яка позбавить перенапружені національні бюджети від авансових інвестиційних витрат.
Хоча запропонований фонд може допомогти стимулювати комунальні закупівлі і забезпечити фінансування невеликих оборонних компаній, його головною перевагою буде фінансування накопичення запасів зброї і боєприпасів, за які уряди платитимуть лише тоді, коли вони їх виведуть з експлуатації. Потенційні закупівлі, зазначені в документі, включають запчастини для військової техніки, такої як танки і літаки, артилерійські снаряди, боєприпаси для протиповітряної оборони, вибухові речовини і літаки матеріально-технічного забезпечення, такі як гелікоптери і авіаносці. Установа буде віднесена до решти світового сектору в національних рахунках, а озброєння, придбане установою, буде обліковуватися на її власному балансі, а не на балансі країн, що роблять внески.
Зазначається, що це дозволило б уникнути авансових капітальних витрат на закупівлю обладнання, які лягають на бюджети країн-членів.
Після отримання військової техніки країни сплачуватимуть кошти до фонду і зараховуватимуть їх до своїх бюджетів.
"Ідея полягає в тому, (що початкові витрати – ред.) були б неофіційними", –заявив один з посадовців.
Раніше повідомлялося, що Європейський Союз не допустить оборонні компанії США, Великої Британії та Туреччини до фінансування з фонду у 150 млрд євро, поки ці країни не укладуть відповідні угоди у сфері безпеки з ЄС.
Місія для посилення ЗСУ. Рішення "коаліції охочих"
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp