Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Військова омбудсменка назвала дві основні проблеми, на які скаржаться в ЗСУ

20:46:11

Уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Решетилова назвала дві проблеми, з якими їй доводиться боротись зараз у ЗСУ. Про це вона розповіла в інтерв’ю Армія TV.   "Командири брешуть, дані спотворюються, а це призводить до катастроф. Друга біда - коли боєць, ризикуючи життям, не почувається гідно через ставлення начальства чи суспільства", - сказала омбудсменка. Решетилова впевнена, що за п’ять років ці "традиції" можуть відійти в минуле. Уже зараз її команда розбирає скарги - від дрібних порушень до серйозних випадків насильства. Два командири вже під слідством.   "Чи вдасться зламати стару систему? Ми ще не пробували любов’ю", - пожартувала вона, натякнувши, що жорсткі методи не завжди працюють. Нагадаємо, у грудні 2024 року президент Володимир Зеленський  призначив Ольгу Решетилову уповноваженою з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей.  Поміч бійцям: військовий омбудсмен зробила заяву

Росія активізувала інформаційну операцію проти України - зовнішня розвідка

20:02:08

Росія активізувала інформаційну операцію проти України. Про це повідомила  Служба зовнішньої розвідки України в середу, 2 квітня.    Зазначається, що мета операції - "ліквідувати українську державність не на полі бою, а в головах людей: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції".   Операція проводиться із задіянням можливостей спеціальних служб російської федерації - ФСБ, СВР, ГУ ГШ - під загальною координацією адміністрації Володимира Путіна.   Під виглядом "миротворчих ініціатив" і "аналітичного дискурсу" українському та міжнародному суспільству нав’язується думка пронібито втрату легітимності українською владою через непроведення виборів під час воєнного стану; потребу в "тимчасовій адміністрації" під егідою ООН, США, ЄС або навіть у "форматі четвірки" з Росією; неможливість укладення Росією мирної угоди з українською владою, що, за задумом ворога, має стати casus belli для зміни політичного курсу.   "Такі наративи є не просто дезінформацією, а елементом спецоперації з примусу України до політичної капітуляції під виглядом "мирного врегулювання", - наголошує СЗР.   Зокрема, операція проводиться через формально західні або "нейтральні" медіа, які виступають як проксі для російських тез. Серед них:  

Ротань - про поразку від Шахтаря у Кубку: Ми програли лише у концентрації

19:43:54

  Наставник Олександрії Руслан Ротань поділився думками про поразку у чвертьфіналі Кубка України.   За словами Ротаня, його команда не поступалася Шахтарю в ігровому плані.   «Дуже важкий матч, який інтригує, справжній кубковий. Думаю, справедливіше було б, якби все закінчилося серією пенальті.   Я вважаю, що ми були сильнішими за «Шахтар» протягом усього матчу, але єдине в чому поступилися - це в концентрації на поєдинок, на тому, що особливо за стандартних положень дуже проста помилка, яку ми зовсім... Я вважаю, дуже проста помилка.   Ми перед кожною зустріччю працюємо в групі, кожен має своє конкретне завдання, що він робить за стандартів. Чесно кажучи, я в цьому дуже злий, і те, що саме цієї концентрації нам не вистачило, щоб сьогодні перемогти», - сказав Ротань.   Суперник Шахтаря у півфіналі визначиться пізніше.       Новини від  Корреспондент.net  в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали  https://t.me/korrespondentnet  та  WhatsApp За матеріалами: iSport.ua

Рютте пояснив роль НАТО у Коаліції охочих

19:41:59

НАТО виконує консультативну роль у Коаліції охочих. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Марк Рютте, передає Інтерфакс-Україна в середу, 2 квітня.   Відповідаючи на запитання агентства стосовно можливої ролі у Коаліції охочих, чергова зустріч якої відбудеться 10 квітня у штаб-квартирі НАТО, він сказав: "Ми виконуємо консультативну роль, а також пояснюємо наслідки рішень, які ми прийматимемо".   Генсек НАТО нагадав, що сам безпосередньо приймає участь "у деяких із цих зустрічей". Цього разу Рютте буде подорожувати, і тому участь у цій зустрічі візьме заступник генсекретаря. "І ми там (приймаємо участь в Коаліції охочих - ред.), щоб порадити та подивитися на наслідки тих чи інших планів, і що це означає для захисту нашої території", - підкреслив генсек Альянсу. Нагадаємо, президент Володимир  Зеленський запросив невелику групу представників країн "коаліції охочих" прибути в Україну  для розробки чіткого плану на основі вже підготовлених пропозицій щодо миротворчої місії.

Зеленський відреагував на удар по Кривому Рогу

19:22:26

Росіяни здійснили цілеспрямований ракетний удар по Кривому Рогу. Наразі на місці атаки працюють всі необхідні служби. Про це заявив президент Володимир Зеленський в Telegrem у середу, 2 квітня.   "Є постраждалі. Їм надають медичну допомогу. Станом на зараз відомо, що життя чотирьох людей, на жаль, забрав цей удар. Серед загиблих усі цивільні. Мої співчуття рідним та близьким", - написав глава держави. Зеленський наголосив, що всюди у світі такі удари називають однаково: це терор. "Припинити це можна лише достатнім тиском на Москву, на російську систему, щоб вони були змушені відмовитись від війни й терору, і це залежить від партнерів - від Америки, від Європи, від інших у світі. Нас усіх відділяє щонайменше від повного й безумовного припинення ударів лише відсутність згоди Росії припиняти війну. Тільки тиск світу може забезпечити таку згоду", - заявив президент. За словами Зеленського, усі подібні російські удари доводять, що Україні потрібно достатньо систем і ракет ППО, щоб ми могли захистити всіх людей в Україні від російського терору. "Працюємо з усіма партнерами заради цього і дякуємо всім, хто нам допомагає. Всім, хто розуміє, що потрібен тиск на Росію і стабільна підтримка України", - додав глава держави.

Швеція модернізує понад 60 тисяч бункерів на випадок війни

18:54:05

Швеція розпочала масштабну модернізацію своїх цивільних укриттів - усі 64 тисячі бункерів в країні мають бути приведені у стан, який здатний захистити навіть від ядерного удару. Про це повідомляє BILD у середу, 2 квітня.   За даними шведської служби цивільного захисту, на оновлення укриттів виділено 100 мільйонів крон (близько 9 мільйонів євро).   У бункерах при необхідності зможуть сховатися до 7 мільйонів осіб (при цьому все населення Швеції приблизно 10,5 мільйона осіб).   В країні існує два типи таких укриттів - звичайні, вбудовані в житлові будинки, і так звані фельбункери, вирубані в скелях або побудовані з міцного бетону. Вони повинні захищати не тільки від вибухової хвилі та уламків, а й від радіації, хімічної чи біологічної зброї.   Проект модернізації вписується у загальну стратегію тотальної оборони, ухвалену у Швеції: у разі війни кожен громадянин повинен знати свою роль і бути готовим до дій. Вже зараз ремонтні роботи розпочалися у 25 великих бункерах.   Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що країна збільшить військові витрати з нинішніх 2,4% до 3,5% ВВП до 2030 року. Він назвав це найбільшим нарощуванням оборони з часів Холодної війни. Нагадаємо, у 2024 році Швеція остаточно відмовилася від нейтралітету і вступила до НАТО . Раніше повідомлялося, що  у Німеччині розробляється національний план створення бункерів , який включає різні типи заходів.