Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Демократ Букер став рекордсменом із промовою на 25 годин

05:08:20

Сенатор США від Демократичної партії Корі Букер виступив із промовою, яка тривала 25 годин і 5 хвилин. Промова Букера стала критикою дій президента Дональда Трампа, якого він звинуватив у руйнуванні американських інституцій і спробах різко скоротити повноваження федерального уряду. Про це у вівторок, 1 квітня, пише Reuters .     Вказується, що 55-річний сенатор із Нью-Джерсі Корі Букер розпочав свій виступ о 19.00 за східноамериканським часом у понеділок і говорив безперервно протягом 25 годин і 5 хвилин. Таким чином, він побив рекорд, встановлений 67 років тому сенатором Стромом Турмондом з Південної Кароліни, який 24 години та 18 хвилин домагався ухвалення Закону про цивільні права у 1957 році.   Зокрема, Букер заявив, що Трамп та очільник Департаменту ефективності уряду DOGE Ілон Маск "продемонстрували повну зневагу до верховенства права, Конституції та потреб американського народу". Він звинуватив його у тому, що "країна опинилася в кризовому становищі" через зусилля Маска переглянути та скоротити федеральний уряд, а також втручання у соціальну політику. Крім того, Букер розкритикував наміри Трампа анексувати Гренландію та Канаду.    "Лише за 71 день президент США завдав стільки шкоди безпеці американців, фінансовій стабільності та основним засадам нашої демократії. Це не нормальні часи для Америки", - заявив Букер.   Під кінець виступу більшість демократів були присутні в залі, тоді як республіканські місця залишалися порожніми.

Білий дім анонсував нові економічні ініціативи Трампа

04:41:55

Президент США Дональд Трамп має намір оголосити про нові заходи в економічній сфері. Йдеться про ініціативи, спрямовані на зменшення торговельного дефіциту США та посилення позицій американського бізнесу на глобальному ринку. Про це у вівторок, 1 квітня, на брифінгу повідомила  речниця Білого дому Керолайн Левітт.     Зокрема, у планах Трампа - створення сприятливіших умов для компаній, які виробляють продукцію на території США. Для таких компаній, за словами Левітт, можуть скасувати тарифи. Уряд також розглядає можливість зниження податків і дерегуляції.   "Америка запропонує компаніям найнижчі податки, витрати на енергію, регулювання, якщо вони вироблятимуть свою продукцію тут, у Сполучених Штатах, і найматимуть на роботу американських робітників. Це дуже просто. Якщо ви виробляєте свій продукт в Америці, ви не платите жодних тарифів. Ми вже бачили, як низка найбільших компаній світу відреагували на такий економічний підхід", - сказала Керолайн Левітт.   Вона зазначила, що нинішня система є невигідною для США, оскільки багато країн зберігають закритий доступ для американських товарів, тоді як американський ринок залишається відкритим.   "Наша країна була однією з найбільш відкритих економік у світі, і ми маємо найкращу споживчу базу. Але занадто багато іноземних країн мають свої ринки, закриті для нашого експорту. Це принципово несправедливо. Відсутність взаємності сприяє нашому великому і постійному щорічному дефіциту торговельного балансу, який знищує нашу промисловість і виснажує ключову робочу силу. Але ті дні, коли Америку обкрадали, закінчуються завтра. За президента Трампа американські робітники та бізнес будуть на першому місці", - додала вона.   Багато країн світу налякані торговою війною , яку розпочав президент США Дональд Трамп. Аби захистити свої економіки від негативного впливу вони розмірковують над створенням Зон вільної торгівлі. Так Японія, Китай і Південна Корея обговорюють угоду про вільну торгівлю.

Вучич: Сербія сама звільнилася у Другу світову війну

02:17:32

Сербська армія самостійно звільнила свою країну від німецько-фашистських загарбників під час Другої світової війни. Про це у вівторок, 1 квітня, заявив  президент Сербії Александр Вучич в інтерв'ю блогеру Маріо Науфалу.   "Ми отримали деяку допомогу від радянської армії, але здебільшого це була наша армія. Допомога була обмежена", - сказав він.   Дату звільнення Сербії від фашистів у Другій світовій війні пов'язують із закінченням Белградської операції 20 жовтня 1944 року. У боях за тодішню столицю Югославії брали участь бійці 2-го та 3-го Українських фронтів (на той момент СРСР), назустріч їм пробивалися частини Народно-визвольної армії Югославії Йосипа Броза Тіто.   Югославії (на той момент) участь у Другій світовій війні за офіційними даними коштувало понад 1,7 мільйона людських життів.   Угорщина та Сербія 1 квітня підписали угоду про стратегічну співпрацю в оборонній сфері. Документ підписали у Белграді міністрами оборони обох країн: Сербії - Братислав Гашич та Угорщини - Крістоф Салай-Бобровнічки.    Нещодавно російські спецслужби допомагали стримувати багатомісячні антиурядові протести в Белграді. 

Зеленський анонсував зустріч щодо миротворців

23:00:02

У п’ятницю, 4 квітня, відбудеться зустріч військових команд тих країн, хто буде готовий розмістити контингент в Україні. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, передає Інтерфакс-Україна у вівторок, 1 квітня.   "Що стосується питання контингенту, то у нас буде зустріч в п'ятницю, буде зустріч наших військових команд, кількох країн, вузьке коло країн, тих, хто буде готовий розмістити контингент в тому чи іншому виді", - сказав глава держави.   За словами президента, обговорюються не лише присутність контингенту, а й Future Force. "Це дуже важливо, як буде виглядати майбутнє української армії як частина безпеки всього континенту", - сказав він.   "У нас є бачення, у військових є бачення, ми сьогодні про це достатньо довго говорили, дві години, я бачу багато речей напрацьованих, вони серйозні. Мене, як президента, те, що я сьогодні бачив, я не знаю, чи це підтримують наші партнери, чи ні, поки що рано говорити, буде ще багато зустрічей. Але мене це, те що я бачив, влаштовує", - пояснив глава держави.   Нагадаємо, Зеленський запросив невелику групу представників країн "коаліції охочих" прибути в Україну для розробки чіткого плану на основі вже підготовлених пропозицій щодо миротворчої місії. Як відомо, європейські лідери  обговорюють можливість розміщення військового  контингенту в Україні для підтримки безпеки в тилових районах та посилення української армії.   Зеленський провів важливе засідання Ставки