
Компанії Південної Кореї готуються відновити бізнес в РФ - ЗМІ
Hyundai, Samsung і LG прискорюють підготовку до відновлення бізнесу на тлі переговорів про припинення вогню.
Великі компанії Південної Кореї готуються до ймовірного повернення на ринок Росії. Про це повідомляє місцеве видання The Korea Times.
Hyundai, Samsung і LG прискорюють підготовку до відновлення бізнесу на тлі переговорів про припинення вогню між Росією та Україною. Південнокорейські компанії можуть повернутись до роботи в Росії, в разі повноцінного перемир’я та скасування санкцій.
Для корейських бізнесів ринок з понад 140 мільйонами споживачів залишається стратегічно важливим — як для збуту, так і як місток між Центральною Азією та Європою. У 2021 році товарообіг між Південною Кореєю та Росією досяг 29,9 млрд дол.
Окремі компанії вже почали діяти. LG Electronics частково запустила завод у Москві, який був зупинений на початку повномасштабної війни. Поки що там використовують залишки матеріалів для виготовлення техніки.
HD Hyundai Electric планує взяти участь у найбільшій російській виставці електротехніки Електро 2025, яка відбудеться у квітні. Це може свідчити про зацікавленість компанії у відновленні проєктів, пов’язаних із відбудовою енергетичної інфраструктури.
Hyundai Motor Group поки що не ухвалила рішення щодо повернення на ринок, але вивчає ситуацію.
У 2023 році компанія продала свій завод у Санкт-Петербурзі з правом викупу протягом двох років. Дочірні компанії Hyundai — Kia, Hyundai Mobis та Hyundai Steel — останнім часом розмістили вакансії в Росії. Однак в компанії заявили, що "рішення ще не прийнято, і компанія уважно стежить за розвитком ситуації".
Samsung Electronics, яка ще у 2022 році зупинила свій завод у Калузі, теж аналізує можливість повернення.
Однак навіть якщо корейські компанії повернуться, конкуренція буде суворішою. Під час війни китайські виробники значно наростили свою присутність. На ринку авто китайські бренди вже займають 62%.
Як ми вже писали, російський ринок за три роки розв'язаної Росією великої війни проти України покинули 62% компаній з так званих "недружніх" країн. У цю вибірку аналітиків увійшли понад 300 зарубіжних компаній, які мали в Росії "суттєві активи" і прибуток не менш як 1 млрд рублів.
У РФ різко впав видобуток газу після припинення транзиту через Україну
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp