
Китай розробив пристрій для перерізання підводних кабелів
Різак використовує алмазне лезо, що обертається на швидкості 1600 обертів за хвилину, здатне прорізати навіть найміцніші сталеві оболонки.
Китайські вчені представили компактний глибоководний різак, здатний перерізати броньовані підводні кабелі, через які передається 95% світового інтернет-трафіку та енергетичних комунікацій. Про це повідомляє South China Morning Post.
Пристрій може працювати на глибині до 4000 метрів - це вдвічі глибше, ніж розташовані ключові міжнародні лінії зв’язку. Він створений для інтеграції з сучасними китайськими підводними апаратами, такими як Fendouzhe та серія Haidou.
Номінальне призначення різака - цивільні рятувальні операції та видобуток ресурсів із морського дна, однак його потенційне військове використання викликає занепокоєння. Адже у разі конфлікту Китай може відключити від глобальної мережі цілі регіони, перерізавши комунікаційні вузли у стратегічних точках, наприклад, біля острова Гуам - ключового пункту оборони США у Тихоокеанському регіоні.
Технологія, розроблена Китайським центром морських досліджень та Державною лабораторією глибоководних пілотованих апаратів, використовує алмазне лезо, що обертається на швидкості 1600 обертів за хвилину, здатне прорізати навіть найміцніші сталеві оболонки.
Це перший випадок, коли країна офіційно розкриває наявність такої технології. Вона може змінити правила гри у світовій геополітиці, адже контроль над підводними комунікаціями означає контроль над інформаційними потоками в усьому світі.
Як ми вже писали, китайський вантажний корабель Yi Peng 3, який побував у російському порту Усть-Луга, зафіксували поблизу місця пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі.
Китайське судно обірвало кабель зв’язку біля Тайваню - FT
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp