Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В Одесі агентка РФ готувала ракетний удар по базі морпіхів ЗСУ

13:03:10

Військова контррозвідка Служби безпеки затримала агентку ФСБ в Одесі, яка готувала координати для нових ракетно-дронових ударів Росії по місту. Про це повідомила пресслужба СБУ у понеділок, 24 березня.   За вказівкою ворога жінка мала скоригувати повітряну атаку по місцях базування морської піхоти ЗСУ. Також окупанти сподівалися отримати координати тимчасового перебування українських прикордонників та поліцейських, які виконують завдання на південному фронті.   Коригуванням займалася 39-річна місцева безробітна, яка чекала на окупацію Одеси. Про це вона писала у коментарях під прокремлівськими публікаціями у Telegram-каналах. Там вона потрапила "до уваги" ФСБ і після дистанційного вербування приступила до збирання геолокацій Сил оборони.   Для конспірації розвідвилазок агентка виходила нібито на прогулянку зі своїм 6-річним сином і в цей час фотографувала будівлі потенційних цілей та позначала їхні координати на гугл-картах. Після "прогулянок" з дитиною жінка узагальнювала агентурний звіт і готувалася до його передачі своєму російському куратору.   Після виконання ворожих завдань окупанти обіцяли своїй поплічниці "евакуацію" до Росії через треті країни з подальшим працевлаштуванням на території країни-агресора.   Військова контррозвідка СБУ викрила жінку на початковому етапі її розвідактивності, задокументували і затримали у власній оселі. Під час обшуку у неї вилучено телефон і планшет з анонімними чатами у месенджері, який використовувала для контактів з ФСБ.   Слідчі Служби безпеки повідомили затриманій про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Нагадаємо, ввечері 23 березня у Біляївці на Одещині у відділку поліції стався вибух , загинула жінка. Служба безпеки вважає, що вибух у відділку поліції був спробою теракту .

Жодного з 74 прокурорів із скасованою інвалідністю не звільнили - ЦПК

12:41:05

Міністерство охорони здоровʼя скасувало 74 інвалідності з 526 прокурорів, які їх мають. Однак Офіс генерального прокурора не звільнив жодного з цих прокурорів. Про це повідомив  Центр протидії корупції (ЦПК) в понеділок, 24 березня.   У листопаді минулого року виник скандал через підозрілу наявність великої кількості інвалідностей в прокурорів. Президент Володимир Зеленський наказав ОГП та правоохоронним органам "вжити заходи реагування щодо виявлення, розслідування та протидії корупційним й іншим кримінальним правопорушенням під час встановлення інвалідності прокурорами та іншими чиновниками". Після пів року кримінального розслідування лише двом з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями повідомили про підозру - керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області. За підрахунками ЦПК, вони отримали 1,5 млн гривень пенсії за фейкові інвалідності. "Наразі слідчими ДБР повідомлено про підозру двом діючим керівникам окружних прокуратур Хмельницької та Черкаської областей за ознаками вчинення кримінальних правопорушень", - повідомили у ДБР. ЦПК також запитав у МОЗ, скільком прокурорам скасували рішення МСЕК, тобто інвалідності. Так, в Хмельницькій області скасували рішення 13 прокурорам, а в інших областях України - 61.   "І слідчі ДБР, і прокурори ОГП знають про результати цієї перевірки, оскільки саме вони її ініціювали. Проте замість того, щоб "ловити" недоброчесних прокурорів, ДБР у цей час доганяло військових", - зазначив ЦПК. З 74 прокурорів, яким МОЗ скасувало фейкові інвалідності, про підозри повідомили лише двом. Також жодного з них не звільнили через те, що в ОГП не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.   Раніше повідомлялося, що двох прокурори та двох медиків МСЕК підозрюють у шахрайстві з отриманням інвалідності . Це призвело до незаконного заволодіння пенсійними виплатами на суму понад 1,4 млн грн.

Співробітникам Євросоюзу підняли зарплати всьоме за три роки - ЗМІ

11:44:08

Приблизно 66 тисяч співробітників інституцій Європейського Союзу отримають чергове підвищення зарплат із квітня. Це вже сьоме підвищення оплати праці з початку 2022 року, пише Bild у понеділок, 14 березня. Цього разу вони отримають "залишки" доплати за 2024 рік у розмірі 1,2% від зарплат (більшість доплат - 7,3% - уже виплачено).   Збільшиться також мінімальна базова зарплата "єврократів" - навіть без урахування надбавок, що не оподатковуються, вона підніметься з 3361 до 3645 євро. Максимальна зарплата зросте з 23 262 до 25 229 євро.   Зазначається, що від підвищення виграють і члени Єврокомісії. Базовий оклад голови комісії Урсули фон дер Ляйєн збільшиться більш ніж на 2700 євро і сягне близько 34 800 євро на місяць. Єврокомісари отримуватимуть близько 28 400 євро - на 2 200 євро більше, ніж раніше.   Видання пише, що чиновники ЄС отримують зарплати за абсолютно непрозорою формулою. За ідеєю, до розрахунків включаються рівень інфляції в Брюсселі та Люксембурзі, а також динаміка зарплат у держслужбах країн-членів ЄС. Зазвичай зарплати підвищуються раз на рік, проте через високу інфляцію останніми роками це змінилося, і тепер зарплати підвищуються кожні шість місяців. Нагадаємо, середня зарплата в центральних держорганах України у січні 2025 року склала 49,25 тисяч гривень. Порівняно із січнем минулого року зарплата збільшилася на 27,6% . Верховна Рада ухвалила закон щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держслужбовців на основі класифікації посад. Планується підняти зарплати до 70-90% від аналогічних посад в приватному секторі.