Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

До центрів рекрутингу ЗСУ звернулися понад 45 тисяч людей

12:43:10

З початку роботи центрів рекрутингу української армії до них звернулися 45 657 громадян, з них - 9 379 кандидати розпочали процес оформлення на військову службу. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України у понеділок, 17 березня.   "Загальна кількість звернень до центрів рекрутингу української армії досягла 45 657. Зокрема, за попередній тиждень звернулося 1 086 осіб. Із загальної кількості інтересантів вже 9 379 кандидати розпочали процес оформлення на військову службу. Зокрема, з минулий тиждень - це 216 осіб", - йдеться у повідомленні. Найбільш активні мешканці Києва та Дніпропетровської, Харківської, Львівської та Запорізької областей.   В Міноборони зазначили, що частка жінок, які звертаються до центрів рекрутингу зберігається на рівні 21%, найбільша частка кандидаток - у Чернівецькій (44%), Хмельницькій (39%) та Вінницькій (38%) областях.   В Україні функціонує 49 рекрутингових центрів, зокрема, один онлайн-центр. Фахівці консультують та забезпечують супровід потенційних кандидатів до ЗСУ. Центри рекрутингу, які переважно розташовані у приміщеннях ЦНАПів, надають виключно конфіденційні консультації. На їх території заборонено проведення мобілізаційних заходів та вручення повісток.   Нагадаємо, у січні до центрів рекрутингу звернулася 5 381 особа , що майже на 80% більше, ніж середньомісячний показник минулого року. Зеленський підписав закон про направлення ЗСУ до інших держав

Зеленський підписав закон про направлення ЗСУ до інших держав

11:42:39

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає можливість направлення підрозділів Збройних сил України до інших держав. Про це повідомила пресслужба Верховної Ради в понеділок, 17 березня.   "У період воєнного стану з’єднання, військові частини та підрозділи ЗСУ можуть направлятися за кордон для забезпечення національної безпеки, відсічі та стримування збройної агресії, захисту суверенітету й територіальної цілісності України, а також реалізації права на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН", - йдеться у законі.   Документ був доопрацьований з урахуванням пропозицій президента, які уточнюють процедуру ухвалення рішень про направлення підрозділів ЗСУ за кордон, деталізують порядок їх перебування за межами держави та забезпечують відповідність акту нормам міжнародного права.   Нагадаємо, 15 січня Верховна Рада підтримала законопроєкт про направлення підрозділів ЗСУ за кордон під час воєнного стану. Документ дозволяє відправляти військових для навчання, отримання техніки та стримування агресії. Згодом парламент підтримав пропозиції Зеленського до закону про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни.

На кордоні зі Словаччиною обмежили рух вантажівок

10:57:00

У пункті пропуску Вишнє-Нємецьке - Ужгород на словацько-українському кордоні частково обмежено рух вантажного транспорту. Про це повідомила пресслужба Державної митної служби в понеділок, 17 березня.   "З 17 по 19 березня у пункті пропуску Вишнє-Нємецьке - Ужгород (словацько-український кордон) частково обмежать рух вантажного транспорту через проведення словацькою стороною технічного обслуговування осьових ваг", - йдеться у повідомленні.   Зазначається, що ремонтні роботи здійснюватимуться на одній зі смуг руху, де буде встановлено тимчасові дорожні знаки. Нагадаємо,  пункт пропуску Шегині на кордоні з Польщею тимчасово працює у сповільненому режимі на вантажному напрямку в зв’язку з реконструкцією. Україна планує серйозно збільшити пропускну здатність кордону з Європейським Союзом до 2030 року.