Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський поговорив з держсекретарем Ватикану і патріархом Варфоломієм

17:29:57

Президент Володимир Зеленський провів розмови з державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном та Вселенським патріархом Варфоломієм. Про це глава держави повідомив у Telegram в п'ятницю, 14 березня.   "Побажав одужання Папі Римському Франциску та подякував за молитви й моральну підтримку наших людей, а також за сприяння в поверненні додому українських дітей, яких депортувала Росія. Святий Престол отримав список українців та українок, яких утримують у російських тюрмах і таборах. Розраховуємо на підтримку для їхнього звільнення", - зазначив президент. За словами Зеленського, саме обмін полоненими та 30-денний режим тиші - це ті перші швидкі кроки, які можуть значно наблизити всіх нас до справедливого й тривалого миру. "Україна готова їх зробити, бо український народ більше за всіх хоче миру. Зараз же світ бачить, як Росія спеціально висуває умови, які все лише ускладнюють і затягують, бо саме Росія є єдиним субʼєктом, який хоче, щоб війна не закінчувалась, а дипломатія зламалась. Голос Святого Престолу дуже важливий на шляху до миру. Дякую за готовність докласти зусиль заради нашої спільної мети", - заявив глава держави.  Під час розмови зі Вселенським Патріархом Варфоломієм президент розповів про переговори української та американської команд у Джидді. "Ми підтримали пропозицію США щодо безумовного 30-денного режиму тиші у небі, на морі та на суші. Серед перших кроків до справедливого й тривалого миру також має бути звільнення військовополонених, цивільних і повернення депортованих українських дітей", - зазначив Зеленський.    Президент наголосив, що Україна хоче миру та робить усе можливе, щоб якнайшвидше його досягти. "Увесь світ хоче миру. І тільки Росія не готова закінчувати війну та шукає умови для її продовження. Ми маємо робити кроки до миру й тиснути на єдину причину, через яку війна досі триває. Дякую Його Всесвятості Варфоломію за готовність докласти зусиль заради миру - миру, який ми точно можемо наблизити", - сказав Зеленський. Нагадаємо, 13 березня російський диктатор  Володимир Путін погодився на 30-денне перемир'я  в Україні. Але при цьому він озвучив низку "нюансів".

В Ірландії вандали встановили палестинські прапори на гольф-полях Трампа

16:52:27

  В Ірландії на полях для гольфу, що належать президенту США Дональду Трампу, вандали викопали ями і встановили палестинські прапори. Про це повідомляє  AFP у п'ятницю, 14 березня. Інцидент трапився на двох полях для гольфу в готелі Trump International Golf Links і готелі у Дунбезі на заході Ірландії.   Правоохоронці заявили, що ведуть розслідування інциденту із завданням злочинного збитку, який стався в комерційному приміщенні в графстві Західний Клер.   Представник Trump Ireland заявив, що це "був дитячий, злочинний вчинок, але неймовірна команда Trump Doonbeg подбає про те, щоб він не вплинув на бізнес". Нагадаємо, раніше вандали атакували гольф-клуб Trump Turnberry в Шотландії , що належить президенту Трампу. Активісти розмалювали будівлю клубу червоною фарбою, а на зеленому газоні намалювали величезний лозунг "Газа не продається". Як повідомлялося, президент США  опублікував химерне ШІ-відео майбутньої Гази , яке могло не сподобатись палестинцям.

Українці відповіли, чи готові до територіальних поступок заради миру

16:20:37

У лютому-березні 2025 року половина українців (50%) вважають, що за жодних обставин Україна не має відмовлятися від територій, навіть якщо через це війна триватиме довше. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).   При цьому меншість вважає, що Україна може відмовитися від деяких територій для якнайшвидшого досягнення миру - 39%. Решта 11% респондентів не змогли визначитися із своєю думкою. Порівняно з груднем 2024 року змін практично не було, і всі відмінності в межах статистичної похибки.   "При цьому варто нагадати контекст: нинішнє опитування було проведене в період 14 лютого - 4 березня 2025 року - якраз на тлі різкого загострення відносин України і США та відчутного тиску на Україну", - зазначають соціологи.