Польща, країни Балтії і Фінляндія близькі виходу з угоди про заборону протипіхотних мін

Польща, Литва, Латвія, Естонія і Фінляндія, що мають спільний кордон з Росією, «дуже близькі» до ухвалення рішення про вихід з договору про заборону протипіхотних мін.
Таку заяву зробила 13 березня міністерка оборони Литви Довіле Шакаліне, передає AFP.
Підписуйтесь на наш Youtube канал
Усі п’ять держав стурбовані своєю безпекою після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року і раніше заявляли, що переглядають підтримку Оттавської угоди.
Міжнародний комітет Червоного Хреста висловив занепокоєння через зростання у Європі готовності повернутися до використання забороненого озброєння.
Минулого тижня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив парламенту, що має намір порекомендувати країні вийти з угоди. Це викликало критику з боку гуманітарних організацій. Тепер Польща може отримати підтримку від балтійських країн і Фінляндії.
«Ми вважаємо, що ми дуже близькі до цього рішення», — заявила міністерка оборони Литви Довіле Шакаліне.
На спільному прес-брифінгу з польським колегою Владиславом Косіняком-Камишем Шакаліне підкреслила, що всі п’ять держав ведуть «дуже інтенсивні обговорення» з метою ухвалення спільного рішення та «направлення єдиного стратегічного меседжу».
Міністр оборони Польщі назвав рішення «необхідним» і наголосив на важливості «представлення єдиної позиції» з цього питання.
- Учасниками Оттавської конвенції є понад 160 країн і територій, включаючи Україну, але не США та Росію. Договір забороняє підписантам розробляти, виробляти, накопичувати або використовувати протипіхотні міни.
- Литва минулого тижня вийшла з міжнародної конвенції про заборону касетних бомб, ухваливши безпрецедентне рішення.
- Крім того, уряди балтійських країн домовилися побудувати те, що вони називають Балтійською лінією оборони – скоординовану систему бункерів і укріплень. Тепер кордон має стати більш мілітаризованим, планується також встановити датчики та фізичні перешкоди для блокування танків, якщо російські війська почнуть спроби перетнути кордон.